Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a családomban van 2 skizofr...

Ha a családomban van 2 skizofrén, én is lehetek az ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van 2 súlyosan beteg családtagom, (schizophrenia) édesapám mindkét testvére, az lehetséges valahogy hogy én is az legyek? Nagyon félek ettől a betegségtől….. Kérlek ne támadjatok le ha hülye kérdés, tényleg nem tudok erről sok mindent . Csak egyszerűen még az szétszed engem hogy így kell lássam őket, nemhogy én legyek ilyen ……

#betegség #skizofrénia #Örökölhető a skizofrénia?
2023. aug. 2. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
A paranoia is tünete... sajnálom.
2023. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb rá a hajlam
2023. aug. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A hajlam mindenképpen megvan,de nem törvényszerű, hogy az leszel. Ne drogozz :D
2023. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, nagyobb a hajlam, mert genetikai halmozódás is van. Persze ez önmagában nem elég a betegség kialakulásához, kellenek környezeti faktorok is, pl. nagy stresszhelyzet, trauma vagy drog, ami könnyen előhozhatja.
2023. aug. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyobb lehet az esélye nálad is, de nem feltétlenül lesz, valószínűleg nem lesz. Főleg, ha már túlvagy a 20-on. Még két skizo szülő esetén is azt hiszem csak 40%, egy esetén 15 körülbelül. De azért lehetőleg ne drogozz. Más mentális betegségek esélye is nagyobb lehet.
2023. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy mindenki a drogozással jön, de NEM csak az válthatja ki... tipik mucsai magyar mentalitás, aki skizó, az biztos azért, mert füvezett. :DDD
2023. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hatos, igazad van, de a drogozás nagyon veszélyes lehet. Bár biztos nagyon ritkán fordul elő, de egyesek akár egyetlen alkalom miatt életük végéig súlyos skizofrének lesznek, ezért nem szerencsés kipróbálni. Én is ismertem ilyet. Ebben az esetben meg hajlam is ott lehet, bár ez sem valószínű, ahol hajlam van, ott előbb-utóbb kialakulhat sok mindentől.
2023. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6 Senki nem mondta, hogy csak az válthatja ki, de meglévő hajlam mellett növeli a kockázatot. Senki nem írt olyat, amit te belelátsz...
2023. szept. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A valaszolok kozul 3 es 5 is azt irta a kerdezonek, hogy ne drogozzon. En voltam a 4es es a 6os, egyedul en irtam csak arrol, hogy nem csak a drog valthatja ki.


Nem latok bele semmi nem valosat, de ha mar hozzatesszuk, hogy ne drogozzon, akkor azt is mondjuk, hogy kerulje a durva-eros stresszhelyzetekkel jaro tevekenysegeket, foglalkozzon onfejlesztessel psziches traumakkal valo hatekony megkuzdesre, vagy relaxacioval, meditacioval a stressz- es szorongascsokkentesre stb... egyaltalan nem csak a drog valthatja ki. Azt hiszem, meg bizonyos fertozesek is indukalhatjak akar, ha meg van a hajlam.

2023. szept. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem drogozom, soha eletemben nem drogoztam. 17 éves vagyok, bar elegge kivagyok mentalisan. De remelem hogy “csak” ennyi .
2023. szept. 8. 00:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!