Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg sokszor feleslegesen...

Tényleg sokszor feleslegesen tömnek tele gyógyszerrel?

Figyelt kérdés

A szüleim a háziorvosunk szerint súlyos cukorbetegségben szenvednek, felírt több gyógyszert, de úgy szinten tudják tartani, hogy nem szedik, sőt édes táplálék után sem megy fel a cukruk, csak kicsit. A családomban, barátaimnál és családjainak, ismerőseinknél több ilyen történt, valakinek szív,- és érrendszeri problémákkal, valakinek egyebek, nem fogom felsorolni az összeset, a lényeg érthető.


Én maximálisan bízok az orvosokban, nélkülük fele annyira sem élnénk jól, de elgondolkodtam ezen, hogy valóban érdemes-e mindig rájuk hallgatni? Ha nem, akkor kiben bízhatnánk?



2023. aug. 23. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én igyekszem bízni bennük, de azért vannak sztorik mifelénk is. Itt a városban egy szemorvos mindenkinél szürkehályogot diagnosztizált, keresztapámat meg se vizsgálta, a székből ülve közölte, hogy szürkehályog, apámmal legalább a táblát leolvastatta. Mindketten elmentek utána máshová, az egyiknek semmi baja se volt, a másiknak erősebb szemüveg kellett.


Engem gyerekkoromban nem vizsgált meg a háziorvos, mikor elmentünk, mert szerinte csak nem akartam iskolába menni. Írt egy igazolást három napra, de kb két perc múlva kizavart, hogy feltartom. Utána visszavitt anyám, hogy igenis beteg vagyok, vizsgáljon meg, sose szimuláltam, kiderül, hogy homloküreg-arcüreg gyulladás. De egy szemét volt, mert felírt gyógyszert, de az új iskolai igazolásra nem írta fel, hogy beteg vagyok, hanem azt írta, hogy "anyuka állítása szerint a gyerek beteg"... Szerencsére az osztályfőnököm rendes volt

2023. aug. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Hát abban aki ért az emeberi testhez. Van amikor tényleg kell a gyógyszer, de van amikor te magad tudsz magadon változtatni hogy egészségesebb legyél. Van egy nem vészes bélbetegségem. Egész nyáron szednem kellet volna a szteroidot, de csak egy darabig szedtem. Rájöttem sok sz@rt kiiktatok az étkezésből és rendszeresen eszek céklát, gyakran zöldséget és gyümölcsöt, akkor tünetmentes leszek és ez jelenleg is így van. De van a családban crohn beteg, nem csak egy fajta gyógyszert de azt nem a crohnra ő meg úgy érkezik, hogy teljesen jól van.
2023. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Ébresztő, a gyógyszer biznisz egy biznisz, etetnek minket sz4rral a mű dolgokkal megtömött élelmiszerekkel (az élelmiszer gyártók szorosan össze vannak fonódva a gyógyszergyártókkal) hogy betegedjünk meg, vegyük meg a gyógyszert, meg vegyük meg a gyógyszer mellékhatására a másik gyógyszert, függőséget alakítanak ki, hogy fizess és fizess, persze, azért hogy tovább élj, de élj betegen hogy fizess jó sokat. Szerinted a gyógyszergyártó cégek csupán a két szép szemed miatt, csupán jó szándék vezérelve cselekednek? Megsugom, nem.
2023. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%
Szerinted kovidnál mi volt? Nagyon sok orvos bevallotta hogy azt "kellett" mondania hogy persze, kell az oltás. Azóta sokkal több beteg ember van, tudom, masszőr vagyok, a betegeim a v4kcina óta panaszkodnak sok új dologra. Nem szabad azonnal és feltétel nélkül mindent elhinni az orvosoknak, ne felejtsd hogy a gyógyszergyártó cégek keményen szponzorálják őket.
2023. aug. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát én úgy vagyok vele, hogy ha van rá más megoldás, akkor előbb azzal próbálkozom. Pl megfázásra előbb jöjjön a tea, méz, stb aztán ha nem megy akkor gyógyszer. Cukorbetegségre, előbb menjen a diéta, stb és ha nem megy akkor gyógyszer.


Nekem volt pasimnak és a főnökömnek is hasonló sztorija volt. Pre-diabétesszel lettek diagnosztizálva, orvos már adta volna a gyógyszert, főnököm (diatetikus) mondta, hogy adjanak neki 6 hónapot, visszament 6 hónap múlva és tökéletesek voltak az eredményei. Volt barátommal szintén ez volt, mondtam neki, hogy ne kezdje még el szedni, a főnökömmel is ezt volt, ő is rendbe szedte magát. Persze most már életük végéig kell figyelniük rá, de nem kell legalább gyógyszert szedni.


Apukám cukros volt, neki kellett a gyógyszer, mert későn lett diagnosztizálva. Anyukám gatyába rázta, 1 év alatt majdnem minden gyógyszerét felé erősségűre cserélték és kettő gyógyszert el is tudott hagyni (neki veséje is tönkre ment a cukorbetegség miatt).


Én autoimmun pajzsmirigy beteg vagyok, és azokat az orvosokat, akik csak a hormont akarják beletömni mindig otthagyom, mert sokáig ez volt és nem javultam semmit, ugyanúgy rosszul voltam. Most találtam egy endokrinológust, aki megvizsgált, mert mondja a betegségemmel sokszor jár A meg B meg C és akkor nézzük meg nincsenek-e azok. Vas hiány, B12 hiány és D vitamin hiány kijött mind és mióta kezeltük sokkal jobban érzem magam.


Szóval szerintem az az orvos, aki gyógyszerrel akar mindent megoldani az a könnyű utat választja. Főleg cukorbetegségnél.


Szerintem sajnos itt az embernek magának kell utána olvasnia a dolgoknak és rákérdezni az orvosoknál.

2023. aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!