Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni a sok...

Mit lehetne tenni a sok feleslegesen megvásárolt gyógyszer ellen?

Figyelt kérdés
Pl. felír az orvos egy gyógyszert de kiderült hogy nem bírja szervezetem. Dobhatom ki az egész dobozt, idegesítő hogy mennyi pénzt kiszórtam az ablakon meg szennyezem a környezetem. Ennek csak a gyógyszer-ellátó lánc tagja örülnek. Nem lehetne valami módon kivédeni az ilyen eseteket? De most nem csak az orvos által felírt szerekre gondolok hanem amit "mások" vagy reklám ajánl.
2018. márc. 2. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Nézd meg a neten, mielőtt kivàltod a receptet, hogy mire való.
2018. márc. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, én a helyedben azt csinálnám, hogy elvinném vagy a gyógyszertárba - ha ismerős és mindig oda jársz - vagy az orvoshoz és adja oda olyannak, akinek nem futja rá, hogy kiváltsa. Ők megtehetik - neten nem lehet eladni, kidobni meg kár lenne.
2018. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1-es: ugyan egyre több a megbízható információ a neten a gyógyszerekről de így is túl sok a hamis. A betegtájékoztatón meg általában 30-40 féle mellékhatás, ellenjavallat olvasható, ha azokon múlna egy pirulát sem vennék be soha.
2018. márc. 2. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Kidobni nem szabad, add le gyógyszertárban, vagy háziorvosodnak. Reklám alapján minek veszel gyógyszert?

Speciel én csak akkor szedek be bármilyen gyógyszert ha már nagyon muszáj, amire nincs szükségem, azt ki sem váltom.

2018. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A kérdésem a megelőzésre vonatkozik. Olyanokra gondolok hogy mittudomén visszatérítenének valamennyit ha alig pár darab hiányzik a dobozból vagy lennének pár szemes próbakiszerelések stb.
2018. márc. 2. 17:28
 6/6 anonim ***** válasza:

"Olyanokra gondolok hogy mittudomén visszatérítenének valamennyit ha alig pár darab hiányzik a dobozból"


És ezt mégis hogy lehetne megvalósítani?

Elkezdek egy 30 szemes győgyszert, a 6.-iknál kiüt és akkor másoknak hogy adnák el a 24 szemes, BONTOTT gyógyszert? Ki tudná leellenőrizni, hogy amit visszaviszel, az ugyanaz és nem egy 3 éve lejárt gyógyszer? Mert a lejárat csak a dobozán szerepel.


"vagy lennének pár szemes próbakiszerelések stb."


Nekem épp most van egy olyan gyógyszerem, ami nagy valószínűséggel kb ilyen 3 hét használat után okoz különböző gyulladásokat a bőrömön. Az orvos azt mondja, nem attól van, de abbahagytam, nem szedtem 2-3 hétig, elmúlt a gyulladás, elkezdtem megint használni, hogy az orvosnak hátha igaza van, de 2-3 hét után megint begyulladt valamim.


Nem mondom, hogy jó ez a rendszer így, de a gyógyszergyártóknak nem érdeke, hogy ez változzon.

2018. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!