Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hasmenés/krémes széklet mit...

Hasmenés/krémes széklet mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Július 16.-án erős hasmenésem volt egy étel elfogyasztása után. Azóta, lágy a székletem, krémes. És van amikor újra hasmenésem van. Nagyon stresszesek a napjaim, pánikolok, folyamat a székletem figyelem. (Pszichológushoz járok)

Hipochondriával és szorongással küzdök. A savam nagyon sok, mert savas vagyok, és nyáron a savlekötő ellenére is felmegy a savam.

A széklet színe ha wc-ben lesem meg akkor barnásas színű, ha törlöm akkor sárgásas árnyalat.

Orvosnak mondtam, de mivel a pánikbetegségem felerősödött, és naponta nem vízsszerű a hasmenés, Ő egyenlőre nem küldene el sehova.

Tényleg félek, és mindennap ezen agonizálok.

Mit tegyek, hogy ne rögtön arra gondoljak hogy valami óriási betegség?

Köszönöm:)



2023. aug. 26. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Én inkább valamilyen ételintoleranciara gondolnék.


Nekem évekig volt ez, mire végre raszantam magam, és kiderult hogy tej érzekeny vagyok.

2023. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És évekig ment a hasad? Vagy összevissza volt?

Igazából eddig sosem volt godn, ez most kezdődött amikor írtam, egyben egy nagyon erős pánikos időszakkal egybekötve… nagyon mélyen voltam/vagyok lelkileg.

2023. aug. 26. 13:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen évekig, de nem folyamatosan minden áldott nap.. Amikor olyan tejes ételt ettem nagyobb mennyiségben, akkor igen.


Egyébként például egy túrórudi vagy egy joghurt nem okoz minden alkalommal gondot, de egy tányér tejszínes leves vagy két gombóc tejes fagyi már majdnem mindig okoz.


Ezért ezeket kerülöm is, halistennek mindennek van alternatívaja.


És igen. A stressz és a rossz lelkiállapot még rá is tud tenni.


Vigyázz magadra. Próbáld a stressz okát megszuntetni. És figyeld miket eszel, mi után jön ki általában.

2023. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
A krémes széklet gondolom nem hasmenés, hanem puhább de van formája. Ha folyik, netán olyan mint egy tányér zabkása vagy műzli, az abnormális.
2023. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudjuk hogy abnormális. Erről szól a kérdés és a válaszok is.
2023. aug. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Puhább a krémes igen. Tehár van formája. Amikor hasmenést írok, az ténylegesen a “folyós”.

Bocsi a megofgalmazásért.


Próbálom magam rendbe tenni lelkileg, orvos segítségével. Dolgozunk rajta.

Viszont eddig egyszer sem tudtam beigazolni hogy mi után jelentkezik. Sajnos már a sima krémes székletet is megfigyelem..


Viszont a felgyülemlett savra gondolok még, hiszen a gyomrom amikor korábban rossz volt, akkor ugyanígy fájt a gyomorszájam.



Köszönöm, hogy írtatok. :)

2023. aug. 26. 16:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez IBS-re hajaz, van akinél az amit te megfigyelsz az normális.
2023. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!