Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek, ha pánikbetegként...

Mit tegyek, ha pánikbetegként folyamatosan rettegek betegségektől?

Figyelt kérdés

1 év alatt 6x voltam vérvételen, 2x kórházban, jó pár kivizsgáláson, de sehol nem találnak semmit. Ennek ellenére folyamatosan rettegek, hogy szívinfarktust, strokeot kapok, vagy rákos vagyok.

Rohamok közben 95%-ban szívinfarktus tüneteim vannak, mint: Erős mellkasi nyomás, szívszúrás, karzsibbadás, fulladás, szédülés, halálfélelem.

Van, hogy napokat nem alszok és folyamatosan rettegek, hogy mindjárt meghalok, mert elvisz valami betegség, amiről nem tudok sem én, sem az orvosok, hiába voltam már annyi kivizsgáláson.



2023. aug. 27. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Könyörgök, kardiológusok helyett hogy az úristenbe nem jut eszedbe, hogy pszichiáterhez menj? Ez 2x2 egyszerűségű, döbbenetes, hogy idáig nem jutottál el! De az is, hogy a kivizsgáló orvosok vagy a családtagok nem küldtek! Tudod, hogy pánikbeteg vagy. Mi a magyarázatod arra, hogy szánt szándékkal nem kezelteted? Miben reménykedsz?! És mért nem akarsz a pánikbetegségedtől megszabadulni?
2023. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Meg szeretnék szabadulni tőle, minél előbb!

Pszichiáterhez azért nem fordultam eddig, mert bízok benne, hogy vagyok olyan erős, hogy egyedül leküzdöm.

Szeretnék adni magamnak még egy kis időt, ha pedig olyan gyenge vagyok, hogy magamtól nem megy, akkor kérek segítséget.

2023. aug. 27. 23:35
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagy olyan erős, teljesen biztos, hogy nem megy egyedül! Ez súlyos betegség! A vakbeledet is magadnak veszed ki, mert te erős vagy? Ez nem erő kérdése, kivel akarsz versengeni? Egy éve szenvedsz! Pontosabban még régebben. Annyira jó ez neked? Mi tart vissza attól, hogy orvoshoz menj? Hát, ha imádod a szenvedést, ami biztos, hogy egyre rosszabb lesz, és egyre nehezebb lesz kikeveredni belőle, akkor szenvedj. Napi 1-2 tabletta plusz heti 1 óra beszélgetés egy szimpatikus pszichológussal megoldaná, de nem, neked ez az élet, amikor az időd egyre nagyobb részében halálfélelemben rettegsz, még nem elég rossz.
2023. aug. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem tudod legyőzni egyedül. Ugyanis a pánik okát kell legyőznöd. Azt, hogy félsz a haláltól. Amíg valaki nem segít az elfogadásban, hogy a bolygón jön és megy az élet, ez teljesen természetes, addig minden egyes nappal csak rosszabb lesz.

Szorongásra kapsz gyógyszert ês a terápiás üléseken kibeszéled a gondjaidat.

2023. aug. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Ne rettegj a haláltól. Fogadd el, hogy mindenkit utólér. Nem tudjuk mikor, így van ez jól. Fiatal vagy, mi a fészkes fenét töröd az agyad a halálon?
2023. aug. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Aki szorong, az nem a haláltól fél, hanem az élettől.
2023. aug. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Fél élni, nehogy meghaljon.
2023. aug. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Márpedig minden pánikbetegség rákfenéje a halálfélelem, ahogyan azt a Kérdező is részletezi. Nincs semmi szervi baja, de elméletben generál magának.

Menj be egy onkológiai kórterembe, amikor onnan kilépsz hidd el érzékelni fogod, hogy nagyon is kapsz levegőt. Terápiás jelleggel keress valamilyen szervezetet, ahol Te segítesz másokon, és nem rajtad kell. Tereld el saját magadról a figyelmet, mert az a bajod, hogy nincs bajod.

2023. aug. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Aki saját maga súlyos pszichés beteg, az durván alkalmatlan arra, hogy másik terhét is magára vegye, 8-as! Azt meg nem tudom, hogy képzelted, hogy majd bemegy egy kórterembe téblábolni! Nem lehetne, hogy mielőtt tanácsokat osztogatsz, átgondolod, hogy legalább alapfokú realitásuk van-e?
2023. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
A pánikbetegségnek genetikai oka van - mint minden betegségnek - nem szükséges hozzá bármitől is félni. Pont ez a "különlegessége": minden ok nélkül jöhet pánikroham, főleg az 1. Így aztán hiába is erőlködsz fejben. Antidepresszánssal már réges-rég jól lennél.
2023. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!