Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan szklerózis...

Van itt olyan szklerózis multiplex beteg, aki antidepresszánst és nyugtatót szed?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2021-ben diagnosztizáltak SM-mel, akkor Medrolt szedtem 6 napig. Ebben az évben a szorongásom annyira rossz lett, hogy végül elkezdtem frontint szedni, majd antidepit is (Mirzaten). A dokim tudja, hogy SM-es vagyok, bennem mégis most felmerült, hogy ezek a gyógyszerek nem rosszabbíthatják-e a betegséget. Ki mit tapasztalt?



2023. szept. 5. 02:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szertralint szedek (Zoloft). Nem hinném, hogy rosszabbitják. A szorongás, stressz ronthatja az SM-et, esetleg beindíthat egy SHUB-ot, így fontos kezelni. Ha nem megy nélküle, akkor gyógyszerekkel.
2023. szept. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valami gyengébbet szedj, pl. Citalopram. Sm es ismerosom 15 eve szedi.
2023. szept. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Elvileg ez gyenge antidepi, a szorongás miatt nem tudtam enni sem és ez étvágyat csinál meg segít az alvásban.
2023. szept. 9. 21:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta kérdező?
nov. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a kérdés, sajnos egyre rosszabb a szorongásom és nagyon rossz pánikrohamom is volt :( már napi 2 frontint veszek be
nov. 14. 20:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Szedsz végülis antidepresszánst?

Nekem a Mirzaten/Mirtadepi nem vált be szorongásra egyáltalán, így váltottunk

nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
30mg Mirzatent szedek, emetofóbiás (hányásfóbiás) vagyok, onnan ered a szorongásom is és lett pánikbetegségem. Egyedül ezt az antidepit mertem bevállalni, mert van hányáselleni hatása. 15mg adaggal kezdtem, majd nőveltük 30-ra. Első hónapban teljesen megszűntette a szorongásom, de aztán fokozatosan tért vissza és most nagyon rossz :(
nov. 15. 20:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 6 napig szedtem, de nem volt kellemes nekem. Nem bírtam az állandó fáradtságot, nem mertem így vezetni se, nagyon képben sem voltam.

Lehet emelni kell az adagodon, de az is lehet nem a te gyógyszered.

Én így tudom hogy az antidepresszánsoktól nem igazán lehet hányni, hiába émelyít az első napokban. Ha hánysz, az már indikálja a gyógyszer váltást.

nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A nappali fáradtság kb. egy hét után elmúlik a 2. hét után meg már a bevételét követő fáadtság is. Ha egy gyógyszer okozhat hányingert én már nagyon szorongok, csak attól pánikrohamot kapnék, ha a számhoz közelíteném :( és a frontin miatt daedalont nem vehetek be.
nov. 15. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!