Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 10 hetes kismama vagyok...

10 hetes kismama vagyok tegnap voltam a nőgyógyásznál a labor eredményemen a GOT 135 (35 a határérték) a GPT 189 (45 a határérték) mit jelent hogy ilyen magas?

Figyelt kérdés

Az orvos szerint ez túl magas. Hasi ultrahangra két hét múlva kaptam időpontot.

Nem szedek semmilyen gyógyszert és az előző terhességnél ami 2021-Ben volt semmilyen eltérés nem volt.

Kérlek segítsetek hátha valakinek volt ennyire magas az érték.



2023. szept. 13. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
A legjobb lenne-ha aggodalmak vannak- ha nem anoním platformon érdeklődnél kedves kismama, hanem legalább a háziorvosodnál. A magas májenzimek terhességi toxémiára is utalhatnak- ezért megfogják nézni mellé az LDH és trombocita szám laborértékeit is, + a vizelet fehérjét/vérnyomást/víz retenciát (vizenyősség), cukor szintet az ultrahangi áramlási vizsgálat mellett- hogy felállítható/cáfolható legyen a diagnózis. Egyébként szimplán epezavart is mutathat,-sőt más hormonszintek változását is jelölheti, pl TSH- tehát nem érdemes fölöslegesen idegeskedni, mert az az összes értéket felfele fogja tolni. Mégegyszer addig míg nem tudsz elmenni az UH-ra menj be a háziorvoshoz, vidd el a leletet, ha vannak egyéb kellemetlen atipikus panaszaid (gyomorfájdalom, szédülés, általános gyengeség, rossz közérzet stb) akkor oszd meg vele őket-és majd ő segít neked kb képbe kerülni, ill. felkészít mire számíthatsz-de az is lehet, hogy gyorsan előveszi az UH-t és maga is ránéz a magzatra. Kérlek, ha aggódalmaskodsz vagy bizonytalan vagy tegyél érte, hogy a megfelelő infókat megkapd a kérdéseidre, ne anoním oldalon írogass, hátha valaki 2 érték ellenében lediagnosztizál téged..Sok sikert!
2023. szept. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

10 hetesen nincs terhesaségi toxaemia.


Nem hánytad végig az első trimesztert? Mert attól pl. simán lehet májenzim emelkedés.

2023. szept. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A terhességnél nem tudom hogy van, de nálam is magas mind, mégsincs semmi tennivaló. Kontrollálni kell. Orvossal kell ezt tisztázni, aki tisztában van a terhességnél fellépő laborérték emelkedésekkel.
2023. szept. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!