Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon megijedtem, enyhén...

Nagyon megijedtem, enyhén pirosas nyálka a wc-ben? Többi lent, ha érzékeny vagy ezekre, ne olvasd el.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon gáz, de teljesen megijedtem és hirtelen muszájnak érzem kérdezni, járt e már így valaki olyasmivel, hogy pl aranyér, fissura stb.

Tavaly volt egy olyan jelenetem, hogy székelés után a székleten volt egy kis csík pirosság. El is mentem vele proktológiára, ahol megállapítottak egy kis kripta gyulladást (egy mirigy a végbélben). Kúppal lekezelték. Azóta semmi ilyen nem volt.


Mára azt éreztem, nagyon felfújt valami, muszáj volt viszont kimennem a wc-re, mert úgy éreztem ez nem csak puki akar lenni. :D Nem fájt semmim amúgy.

Lett egy kis hasmars a tegnapi ebédtől, majd mikor ez meg volt (picit már fájt a fenekem) nagyokat kellett szellentenem, amikkel csak ilyen kis nyálka-szerű jött és pici rózsaszín volt benne.

Lehetséges, hogy felsértette belül a fenekem? Ugye nem valami komoly gond, rendesen be vagyok tojva. A fenekemen belül érzek fájást, ilyen szúrkálás szerű érzést.

Persze egyből olyan gondolataim vannak hipochonder lévén, hogy crohn vagy rák vagy ilyesmi..

Gondolkozom, hogy újra proktológiára megyek vele. Túlreagálom?



2023. szept. 15. 09:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Oh a tegnapi ebédben azért vagyok biztos, mert kínait ettem.. Nem vagyok hozzászokva.
2023. szept. 15. 09:13
 2/5 Flagstaff ***** válasza:
100%
Menj el a proktológiára, lehet, hogy túlreagálod, de ezt inkább egy orvos mondja ki. Ha valami sérülés vagy gyulladás van odabent, ne fertőződjön el, mert azzal évekig tartó programot szerezhetsz magadnak. (De nyugi, biztos nem rák, és szerintem a Crohn sem ilyen.)
2023. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Igen, mindenképp megnézetem, jövő hétnél előbb már nem kapok időpontot mondjuk, de akkor is.

Hát két ismerősöm él együtt crohnnal, ők annyit mondtak, nagyon erős fájdalmaik voltak, meg láz. Ha vérzés az meg nem ilyen. Meg “nyugtat” a gondolat, hogy a fenekem fáj.

2023. szept. 15. 09:36
 4/5 Kovacs Marianna válasza:
Írod, hogy " kínait" ettél. Ebben lehetnek olyan alapanyagok, amik pirossa, rózsaszínne tehetik a székletet. Pl: kaliforniai paprika, cékla stb. A hasmenés is felsertheti a vegbelnyilast.Szerintem figyeld, de úgy érzem, semmi aggodalomra valo ok.
2023. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

azt tudom, hogy magában a székletben lehetne pl ételdarabka, de úgy mondom, aki már látott piros vércsíkot székleten, hogy nem az volt. Valamint ez a nedvességgel jött ki, ami "kirobbant" belőlem hatalmas levegővel.

Szerintem esélyesebb a felsértés, mert 2 napig szúrt utána nagyon a fenekem. Akkora nyomással jött ki a levegő, hogy azt se tartom kizártnak, azért pattant ott el valami.

Anno, mikor proktológusnál voltam ő is azt mondta amúgy, hogy sokan nem tudják, de nem csak a kemény széklet, hanem épp ellenkezőleg, a hasmenés is fel tud sérteni és vérzést okozni. Szóval ő azzal magyarázta, ha egyéb tünetek nincsenek pl láz, erős fájdalom, vagy egyértelműen érzel féjést a fenéknél, valószínű onnan ered. Illetve olyat is mondott, hogy a máshonnan származó az egészen másképp néz ki, ez rendszerint kevés, a székleten/papíron van és élénk piros.

Azóta hála Istennek nem volt ilyenem, a székleten se volt semmi.

2023. szept. 18. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!