Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ez bármilyen gyulladásos...

Lehet ez bármilyen gyulladásos bélbetegség?

Figyelt kérdés

Dec.-ben megyek Gasztroenterológushoz, addig el kell mennem hasi uh-ra. A labor már meg is volt. 3 széklet minta negatív, a vieletben vannak olyan értékek, hogy:

FVS: 31/látótér

VVT: 3/látótér

Laphámsejt: 14/látótér

MCH: 21,6

MCV: 69,2

Se kálium: 5,29

Se vas: 5,4

Se total transzferrin: 3,58

Transzferrin szat.index: 6

VVT süllyedés: 2


Elnézést, hogy ilyen hosszú, csak ha valaki tud segíteni, azt nagyon szépen köszönöm! Tudom, hogy az orvos elmondja majd, de egy kicsit türelmetlen vagyok. Az ala panaszom az, hogy folyton puffadok, egy nap 4x-5x hasmenésem van. Laktózra negatív lettem.


2023. szept. 27. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtál referencia tartományokat, így ez nem értelmezhető. A puffadás oka alapvetően SIBO, laktóz, fruktóz vagy glutén szokott lenni esetleg IBS. Ha valóban 4* - 5* van minden nap széklet az viszont nem normális, ha híg, teljesen folyékony, akkor pláne nem. Persze csak akkor van jelentősége ha pár napnál tovább tart ez az állapot. Gondolom IBS is lehet, de akár olyasmi is, amit kérdeztél.
2023. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Most én is vizsgálatokat fogok végig zongorázni, jövő héten megyek gasztróshoz.

Nekem ezek lettek eddig nézve, ezekből lehetne nálad is kiindulni:

Laktóz, és gluténérzékenység (transzglutemináz vérből), teljes vérkép CRPvel együtt, hasi UH, ételintolerancia teszt, ételallergia teszt.

Én ezekre mind magamtól mentem el magán úton, szerencsére minden negatív, de emiatt megyek tovább.

Amúgy a puffadás magában tényleg sok minden lehet, viszont amit írsz, az rendes hasmenés, nekem az pl nincs, vagy ha igen, napi 1x, csak olyan jellegű.

Ez még rengeteg dolog lehet, SIBO-t tényleg nem ártana nézni, azt én is szeretnék még. Vagy allergiák, glutén is okozhat ilyet. Vagy tényleg funkcionális probléma lesz, IBS. De én is rettegek, hogy nehogy gyulladásos gond legyen..

Bár arról annyit tudok neked mondani, két ismerősöm IBD-s, hogy nekik igen komoly tüneteik voltak, nagyon erős fájdalmakkal. Enni nem bírtak tőle.

2023. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bár az ultrahang nem a belek vizsgálatára való, de nagyon sok olyan dolog észlelhető, ami bélgyulladásra utal. Megvastagodás, nyirokcsomók, ödémák, szűkületek jelei stb. A vastagbél legtöbb része, különösen a terminális ileum, ahol a legtöbbször mutatkozik az IBD. Colitis esetén meg sokszor nincs haustráció.
2023. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Ehhez én csak annyit tudok hozzácsatolni, hogy barátnőmnek is látszódott már UH-n is, hogy valami nem oké. Ebből a felindulásból, plusz amit még a vérkép igazolt (nagyon magas CRP érték + alacsony vas) küldték el tükrözésre.

2023. szept. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!