Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sokszor érzem úgy, hogy...

Sokszor érzem úgy, hogy légszomjam van, ami egy sor ásítás után elmúlik. Ez lehet valamilyen betegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sokszor elkap egy olyan érzés mintha légszomjam lenne, nem kapnék levegőt, pedig közben kapok, semmi sem gátolja a légzésemet. Mégis ez az érzés addig fennáll amíg el nem kezdek ásítozni. Ha jó sokat ásítok elmúlik ez az érzés, de ez legalább 10-15percnyi ásítást jelent, annyit ásítok, hogy már folyik a könnyem. Otthon ez oké, de ha valahol vagyok, akkor próbálok csak egyet-kettőt ásítani, csak ugye ez nem elég ahhoz, hogy elmúljon ez a légszomj érzés. Lakásban, tömegközlekedésen, utcán, mindenhol rám tud jönni. Veletek szokott ilyen lenni? Ez lehet esetleg valamilyen betegség?


Még gimis koromban volt tüdőgyuszim, akkor többször jártam tüdőszűrésre, míg teljesen rendbe nem jöttem, viszont ezt az érzést már általános suliban is éreztem. Ha a tüdőmmel lenne valami, akkor azt kimutatta volna a röntgen, nem?


Valamint a tüdőgyuszi után kardiológushoz is jártam,mert szédültem tesin. Azt hiszem van egy kis szívritmuszavarom.


Sajnos születésemtől kezdve passzív dohányos vagyok, volt, hogy a lakásban egyszerre hárman is dohányoztak fölöttem miközben én írtam a házit. Valamint szorongok és pánikbeteg is vagyok. Gondoltam rá, hogy ezek miatt van, de akkor az ásítás, hogyhogy segít?



2023. szept. 28. 03:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy időben nekem is volt ilyen. Nagyon idegesítő. Viszont egyszercsak megszűnt, és még mindig nem tudom mi okozta.
2023. szept. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Baufhdihgg válasza:
elmúlt már kérdező?
dec. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!


A kérdés kiírása után többször volt durva pánikrohamom, szóval valószínűleg nekem ez a szorongás miatt van. A pánikrohamaim is ezzel kezdődtek, hogy úgy éreztem nem kapok levegőt és akkor az ásítás sem segített és kapkodtam a levegőt. Napi 2 szem 0.25mg frontint szedek, egyet egészben és a másodikat két részletben, és sokszor le kell pihennem, ha a sötétben fekszem pár percet az segít. Most egész sokáig jól voltam, de ezen a héten a karácsonyi stressz miatt megint nagyon szorongok. Veled is hasonló van?

dec. 23. 21:15
 4/4 Baufhdihgg válasza:
nekem 2 éve nyolcadikos korom óta van én nem szedek gyógyszert
dec. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!