Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 12 éves korom óta generalizált...

12 éves korom óta generalizált szorongással küzdök. Szerintetek ki lehet gyógyulni belőle ha megtalálom a gyökerét és teszek a gyógyulásért? A családunkban anyukámnak volt generalizált szorongása és azt mondta h sportolt és tett érte és véglegesen

Figyelt kérdés
elmúlt neki.

2023. okt. 1. 13:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Sportolok, és egészségesen élek. Most mivel megnyugtat elkezdek búvárkodni.
2023. okt. 1. 13:52
 2/8 A kérdező kommentje:
A tünetek leginkább :étvágytalanság, alvászavarok, nyugtalanság, izomfeszülés, letörtség, izzadás
2023. okt. 1. 13:53
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem... Ha találsz egy jó társar és saját családot alapitasz ez neg fog szünni. A szorongás oja általában az hogy olyan közegben élünk amiben nagyon nem érezzük jól magunkat. Próbálj elszakadni a mostani életedtől...
2023. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem ennyi idősen az agykontroll segített. Pontosabban a rendszeres relaxáció és a negatív beálítottsag felulirasa
2023. okt. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És segített neked? Vagy ebbe bele kell törődni hogy ez egy kigyógyulhatatlan lelki betegség. Nem vagyok pesszimista csak tanácstalan vagyok magammal.
2023. okt. 2. 06:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen sikerült, nagyon felszabadult voltam


Később visszajott, dolgozni kell rajta mindig


Erős vagy

2023. okt. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Neked pedig gratulálok hogy sikerült. Anyukám volt ilyen de dolgozott rajta és neki is elmúlt. Azóta nem jött elő neki.
2023. okt. 2. 07:40
 8/8 anonim válasza:

én is nagyon sokáig kerestem erre a megoldást, mert nálam még attól, hogy a szociális helyzetektől szorongtam, egy idő után már mindentől. Lényegében az élettől, hogy mi lesz, mellette feljött nagyon sok dolog a múltamból a traumáim, aztán pedig bele kerültem a szorongási ciklusba.


Akkor már csak azokra tudtam koncentrálni, egy idő után ebből depresszió lett stb, most kezdek kilábalni belőle, de maga a pszcihológus és a mozgás nem elég. Volt olyan, hogy naponta háromszor vagy négyszer mozogtam, abból volt dinamikus mozgás, meg gyúrás, viszont attól függetlenül, hogy addig valamivel jobb, mert megemelkedik a dopamin szinted, attól függetlenül, utána pedig ugyanúgy szar.


Kell a "mankó", ahogy a pszichológusom is mondta, ahhoz, hogy tényleg érjen is valamit a terápia.


Viszont nehéz ez a helyzet, mert lehet egy ideig még a bogyó sem lesz megfelelő, aztán még azt is ki kell tapasztalni várni, hogy az hat egyáltalán neked, amikor amúgy is szarul vagy, szóval kitartást.


A sportot mindenképp folytasd, az nagyon sokat tud segíteni, ha van házi állatod, akkor foglalkozz velük, akár őket is bevonhatod a sportolásodba, viszont ami a legfontosabb ebből a szempontból az állatok simogatása oldja a feszültséget, azt hiszem endorfin termelődik közben.


Ha esetleg depresszióval együtt van generalizál szorongásod, akkor érdemes elkezdeni naplót vezetni, mellette hála naplót, mert ha hálás tudsz lenni, már azért a kevés dologért is, amit ezekben a helyzetben értékesnek tekintesz, egy idő után, ez is jobb környezetet fog eredményezni.

dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!