Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Merckformin xr 500 mire jó?

Merckformin xr 500 mire jó?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy cukor gyógyszer

IR gyanura írtam fel nekem endokrinológus. Hűségesen szedem 3 hónapja de az ég világon semmi hatást nem érzek. Tudom, hogy ez kicsi adag és nem kellene mellette cukros dolgokat fogyasztanom, de néha van hogy egy rudi vagy egy csoki becsúszik. Nem tudom ez mennyire befolyásolja?


Endokrinológushoz most nem tudok visszamenni mert magánba mentem ami 25.000 Ft volt és most nincs rá pénzem


2023. okt. 11. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a fajtat, de farmakologiaban/dinamikaban nagyjabol megvagyok.


XR, SR, LA, CD, CR, LA, SR, TR, XL and XR rengeteg rovidites van.


Kulonbozo leadasu anyagok. Nem olyan hogy beveszed 30 perc es hat. IR az azonnali. Legtobb gyogyszer ilyen.


Van pl Xanax, meg Xanax SR ami lassu leadasu nem azonnali.


Altalaban tobbet irnak fel mint kell, mert az ilyenekben igazabol kevesebb van, hogy egy konstans aramlast (nem konstans fuggvenyu aramlast!) biztositson. Pl a Xanax SR sem ad 2mg-ot egesz vegig, hanem kb 0.7mg-ot, es az is odairva milyen modszerrel keszult meg minden, de ez mar jogi dolog. Most csak a 0.7mg-ra mondtam egy szamot. Ez ingadozhat, vagy nem, formulatol fugg meg a kapszulatol.



Az XR az a nyujtott hatasu, ugyanaz mint az SR fentartott hatasu. Ne keveredj bele a terminologiaba. Lenyeg hogy kevesebb mellekhatas legyen es ne kelljen egy nap mondjuk 4-szer bevenni egy sima gyogyszert, hanem ezt helyette reggel egyszer es jol vagy.


Adaggal nem vagyok ismeros, viszont. A formularol ennyit tudok mondani. Kis adag, de allandoan "szivarog" a veredbe, a beleken keresztul egy kisebb mennyiseg. mint ami ra van irva. De ha ezt irta fel akkor ezt szedd. Ha valamit tapasztalsz akkor kontakt vele.

2023. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
este kell szedni 1 szemet
2023. okt. 11. 23:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy nem érzel különbséget, mert akkor nálad nincs mellékhatása, legalábbis ennek az adagnak. Jó vesefunkció mellett 2-3 g a max. napi adagja. Arra jó, hogy hosszú távon csökken az inzulinrezisztencia, és ezáltal a cukorbetegség felé fejlődés rizikója. Az XR annyiban más, hogy ritkábban okoz gyomor-bélrendszeri mellékhatásokat.
2023. okt. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pont ezaz, hogy szerintem feleslgesen szedem, és nem történik semmi.

Nem a mellékhatást várom, de úgy tudom, hogy ez az adag nagyon kevés.

Nem vagyok cukros, csak kezdetleges IR gyanú azt mondta az orvos. Ezért mondta h próbáljam meg ezt szedni de azóta nem tudom hogy áll a cukrom, mert nem voltam nála sem vérvételen.


Illetve nem tudom mennyire csinálok azzal rosszat ha szedem a cukor gyógyszert és van hogy eszek cukros dolgot?

2023. okt. 12. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!