Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az normális egy skizofrén...

Az normális egy skizofrén betegnél, hogy mást is zaklat mert valamit behalucinál éppen?

Figyelt kérdés
van egy női ismerősöm aki vonatról leszállva zargatott jópár hónapon keresztül,és azzal volt megáldva hogy én egy küldött vagyok, akárhányszor elment mellettem, vihogott magába, és nem tudtam hova tenni h miről beszél és hogy mi a szart röhög, de azt főleg nem, hogy miért zaklat.. nagyon felcsesztem magam aztán egyik alkalommal összevesztünk amikor a telefonjával le akart fotózni , és akkor esett nekem hogy én egy "Küldött vagyok" stb... aztán ismerösöm mondta hogy szegény nő amugy beteg, valszeg skizofrén, és sajnálom is, de miért kell a másikat baszogatni? vagy mit kezdjek vele?már csak mert ő simán volt hogy direkt jött utánnam meg már kb hozzámért olyan közel jött a kereszteződésnél, és ha elgurul nála valami , simán kilökhet az autó elé..gondolom én :) nem tudom milyen pontosan ez a betegség de ennyire durva halucinációk gyötrik ? hiába probáltam vele normálisan beszélni h nem vagyok küldött és igazabol nem érdekel ki ő, és ne zargasson, elkezdett sirni hogy márpedig de én tudja h az vagyok...oké mondom.. hogy kezelnétek az ilyet?

2023. okt. 13. 16:41
 1/3 gabor49 ***** válasza:
igen ez normalis
2023. okt. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Be kell látnia, hogy halucinál. Vagy, ha nem, akkor mennie kell a pszichiátriára. Nekem is skizofréniám van. Ez csak gyógyszerrel javítható. Biztos ő is érzi. Én, ha már itt tartanék, önként befeküdnék, ahogy tavaly.
2023. okt. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Katonca ***** válasza:
52%
A hölgy skizofrén. Kezelés nélkül van valószínűleg, ezért gyötrik a téveszmék hallucinációk. Amit ő hall és lát, számára az a valóság. Az ő világa. A miénket csak gyógyszeres, injekciós terápia után fogja érezni. Az lenne a szerencsés, ha támogató családja lenne, valaki fogná a kezét és elvinné pszichiáterhez. Minden egyes pszichózis alkalmával újabb és újabb agyterület károsodik. Kezelés nélkül esélye sincs jobb életre. A téveszmékről nem fogod észérvekkel sem lebeszélni. Mert pont ez a betegség lényege. Az agy rosszul működik. Ez olyan, mintha megakarnálak győzni téged, hogy az ég nem kék hanem zöld. Ő abban hisz amit tapasztal. Amit a hangok mondanak a fejében, vagy gondol. Ez a legborzalmasabb betegség a világon.
2023. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!