Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy éve tartó fejfájás. Nem...

Egy éve tartó fejfájás. Nem tudom már mit tegyek, merre induljak még, milyen kivizsgálásra ?

Figyelt kérdés

1 éve kezdődött nálam, hogy megfájdul, begörcsöl a fejem jobb oldala, van hogy tarkóból, csuklyásizomból indul ki a fájdalom. Nem belül fáj a fejem, hanem kívül , ki tudom tapitani a hajamban a fájdalmas pontokat, a halántekomban, jobb arcom szinte sajog, ég, szúr a szemem mögött, még a fülcimpám is fáj. Van hogy a fejem tetején nyom egy pontban, mintha kés lenne a fejembe szúrva. Van hogy még az is fáj ahogy lóg a hajam.

Jártam neurológusnál, agyi MRI-n, EEG-n, minden negatív, nem láttak agyamban bajt. Röngten mutatott nyaki csigolyán kezdődő kopását, meszesedését, de azt mondták nem vészes, ez a korral, életmóddal jár. Szóval csak tornát, jógát, piláteszt ajánlottak, írtak ki fizioterápiát, meg szedjek magnéziumot. Fizioterápiára már több mint 2 hónapja járok, de még nem nagyon veszek észre változást.


Már úgy érzem, hogy nem élek, hanem csak túlélem a napokat, megkeresíti az életem ez a fajdalom, naponta 2-4x fajdul meg a fejem 1-1 órára. Már nem merek elmenni sehova sem, mert félek rámjön a fejgörcs és ha nem tudok lefeküdni akkor végem. Jelenleg anyaságin vagyok a fiammal, állandó mozgásban vagyok minden nap, hazimunka, gyerekneveles...stb, mint minden átlagos anyuka, de már a gyereknevelés rovására megy, mert a fajdalomtól nem tudok a fiammal foglalkozni, csak fekszem.Próbálok otthon tornázni, hónapok óta de nem érzek javulást.Masszasra is járok 2 hetente.

Orvos szerint a kopás a csigolyáimnál okozza ezt, cervicogén szindroma vagy valami ilyesmi...becsíp valami ott egy ideget, eret és oxigénhiányos állapot lép fel agyam azon területén. Ennyivel lezárt.

Én mar úgy érzem mindent megteszek, hogy jobb legyen, de mar rettentően el vagyok keseredve, már elfáradtam az állandó minden napos fájdalomban ha néha- néha lenne 1-1 nap a héten ami fájdalommentes akkor adna egy kis reményt, de egyszerűen 1 éve minden egyes nap kivétel nélkül ez megy...

Kérlek aki járt hasonló cipőben, tudna tanácsot adni, hova induljak, mit tehetnék ? Esetleg csontkováccsal tapasztalat? Vagy fejfajás ambulancia ?


2023. okt. 29. 08:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Nem migren? Arra nem adtak gyogyszert?


Folorr gegeszeti gond nincs? Nekem arcureg gyulladasom van evek ota. Most lehet lesz mutet. Amiatt 8s faj valszeg.


Szal uregekben nem lattak semmit az mri-n?

2023. okt. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%

Mindenképp érdemes lenne elmenned egy fejfájás ambulanciára is, plusz keresni egy másik orvost és nem ahhoz menni aki legyint egy oxigénhiányos állapotra (feltéve ha tényleg erről van szó), ez nekem elég furcsa.

Ezen felül én a helyedben kipróbálnám a Shen-men piercinget (de csak az eredetit!!!!) [link]

Viszont azt tudd, hogy ez az okot nem szünteti meg, csak a fájdalmat. De talán jobb kedved lesz tőle.

2023. okt. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%
Próbáld ki a gerincnyújtó padot (denevérpad), de bármi más, a gerinc megnyúlását előidéző megoldás is jó. Ez a fejjel lefelé lógás (napi pár perc) segít megnyúlni a gerincoszlopnak, eltávolodnak egymástól a csigolyák, kevesebb teher nehezedik a csigolyák közti porckorongokra, azok kevésbé lapulnak el, nem domborodnak ki a csigolyák közül és kevesebb nyomás nehezedik a csigolyák közül kinyúló idegekre. Ha nem használ, akkor is megér egy próbát.
2023. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Elég sokfelé kifuthat ilyen...

Mióta áll fenn komolyabban ez az egész. Egy éve kezdődött, de mióta rendszeres?

Lehet esetleg valami tartós betegség következménye?

Front? (mostanság igen változékony az időjárás)

Én egyelőre nem zárnám ki a pszichés folyamatokat sem, mint okozó... Ezzel mi a helyzet, lehet okozó?

2023. okt. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Koponya MRI-n voltam, azt mondták minden tökéletes a fejemben. Azon látták volna a fül-orr gégészeti problémát vagy érdemes lenne egy kört tennem fülorrgégészeten ? Migrént is kizarta a neurológus, szerinte a csigolyám a ludas...

Nekem egyszerű paralen, nurofen is hat/hatott a fajdalmon, de nyáron már 6-8 óránként szedtem hogy túléljem a napokat és már kezdem ,,függő,, lenni, mostanra már nem nagyon hatnak, neurologus tanácsolta hogy hagyjam el a gyógyszereket és csak legvégső esetben vegyek be. Kb 1 hónapja már csak ejjelre veszek be, hogy tudjak aludni, mert aludni sem tudok a fajdalomtól, nincs az a póz a fejemnek amiben úgy érzem hogy megpihenne a nyakam. Ez végett már elég agresszív is voltam hogy éjjel 2-3 óránként ebresztett a fájdalom.

2023. okt. 29. 09:14
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem egy hónapig non-stop fájt a fejem ugyan úgy mint neked. Minden eredmény negatív. Elmentem GYÓGYmasszőrhöz, aki szerint úgy kimasszírozta 2 kezeléssel, hogy meg is szűnt a fájdalom. Ha elmész egy gyógymasszőrhöz, arra azért készülj fel, hogy nem az lesz életed legkellemesebb 30 perce.
2023. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ez az egész akkor kezdődött szerintem, amikor terhes lettem és akkor a 8-9.honapban +17kg-val elkezdett fájni a derekam, hátam. Császárral szültem farfekvés végett, ez volt 2 és fél éve. Azóta nőiorvosnal is jartam parszor, szerinte a csaszarheg rendben, nincs összenövés. Szülés után is megmaradt a hát és derékfájás, reggelek voltak a legrosszabbak, de miután kimozogtam magam, napközben már jó volt. Aztán pont 1 éve októberben a jobb szemem mögött éles szúró fájdalom kezdődött, ami kisugárzott a fejem jobb felébe. 1 hét után elmentem szemészetre, elég részletes kivizsgálás után mindent rendben talált. Aztán ez a féloldali fájdalom elmúl, heti 2-3x jelentkezett, elviselhető volt gyógyszerrel. A hátfájás továbbra is jelen volt. Ekkor még aludni is tudtam. Így éltem kb 2023 februárig , mígnem ezek a görcsös fejfájások egyre csak szaporodtak, napi többször jelentkezett. Áprilisban bejelentkeztem neurologushoz, júniusra kaptam időpontot. Februar óta napi szinten 2-3-4 x begörcsölt a fejem. Neurologus küldött röngtenre, koponya MRIre, EEGre, nyáron ezeket a vizsgálatokat inteztem, plusz augusztusban elkezdtem járni magán uton fizioterapiára és masszasra. Szeptember elején neurologus felalitotta a diagnozist, hogy minden Ok, csak a csigolyam kopott és az okozza. Úgyhogy azóta így élek, februar óta minden napos a fejfájas, napi 3-4 begörcsölés 1-1 órára, plusz éjjel mintha el sem múlna. Szóval már egész napom ez körül forog.
2023. okt. 29. 09:55
 8/23 anonim ***** válasza:
2-es! A shenmen piercing nem a fejfájásra való. A migrén piercing (daith) való arra.
2023. okt. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Pszichés probléma nem lehet? Őszintén néz magadba. 8 évig fájt a fejem minden nap, pszichés probléma volt. Fejfájás ambulanciára úgy menj, hogy antidepresszánst fognak adni. A nyaki csigolyák nyújtása és maga a nyújtó torna a hátadnak is jó. Denevér padot nem mindenkinek szabad.
2023. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8-as! Igazad van, de oda kell menni, ahol az eredetit csinálják és az a ShenMen Piercing nevű hely. Ott csinálnak Migrén és ShenMen piercinget is. Ha rámész a linkre és megnézed miket csinál, ott a migrén piercing is.
2023. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!