Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy éve tartó fejfájás. Nem...

Egy éve tartó fejfájás. Nem tudom már mit tegyek, merre induljak még, milyen kivizsgálásra ?

Figyelt kérdés

1 éve kezdődött nálam, hogy megfájdul, begörcsöl a fejem jobb oldala, van hogy tarkóból, csuklyásizomból indul ki a fájdalom. Nem belül fáj a fejem, hanem kívül , ki tudom tapitani a hajamban a fájdalmas pontokat, a halántekomban, jobb arcom szinte sajog, ég, szúr a szemem mögött, még a fülcimpám is fáj. Van hogy a fejem tetején nyom egy pontban, mintha kés lenne a fejembe szúrva. Van hogy még az is fáj ahogy lóg a hajam.

Jártam neurológusnál, agyi MRI-n, EEG-n, minden negatív, nem láttak agyamban bajt. Röngten mutatott nyaki csigolyán kezdődő kopását, meszesedését, de azt mondták nem vészes, ez a korral, életmóddal jár. Szóval csak tornát, jógát, piláteszt ajánlottak, írtak ki fizioterápiát, meg szedjek magnéziumot. Fizioterápiára már több mint 2 hónapja járok, de még nem nagyon veszek észre változást.


Már úgy érzem, hogy nem élek, hanem csak túlélem a napokat, megkeresíti az életem ez a fajdalom, naponta 2-4x fajdul meg a fejem 1-1 órára. Már nem merek elmenni sehova sem, mert félek rámjön a fejgörcs és ha nem tudok lefeküdni akkor végem. Jelenleg anyaságin vagyok a fiammal, állandó mozgásban vagyok minden nap, hazimunka, gyerekneveles...stb, mint minden átlagos anyuka, de már a gyereknevelés rovására megy, mert a fajdalomtól nem tudok a fiammal foglalkozni, csak fekszem.Próbálok otthon tornázni, hónapok óta de nem érzek javulást.Masszasra is járok 2 hetente.

Orvos szerint a kopás a csigolyáimnál okozza ezt, cervicogén szindroma vagy valami ilyesmi...becsíp valami ott egy ideget, eret és oxigénhiányos állapot lép fel agyam azon területén. Ennyivel lezárt.

Én mar úgy érzem mindent megteszek, hogy jobb legyen, de mar rettentően el vagyok keseredve, már elfáradtam az állandó minden napos fájdalomban ha néha- néha lenne 1-1 nap a héten ami fájdalommentes akkor adna egy kis reményt, de egyszerűen 1 éve minden egyes nap kivétel nélkül ez megy...

Kérlek aki járt hasonló cipőben, tudna tanácsot adni, hova induljak, mit tehetnék ? Esetleg csontkováccsal tapasztalat? Vagy fejfajás ambulancia ?


2023. okt. 29. 08:53
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

" az hiányzik, hogy nem járhatok munkába, az bizony eléggé megvisel hogy egész nap egyedül vagyok itthon a kicsinnyel, sokszor már úgy érzem kikészülök"


Meg is van a probléma

2023. okt. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Kedves 21-es, de ez nem olyan problema amibe bele kellene betegedni. Sőt ez nem probléma, ez egy átlagos anyuka élete és én ezt tudom is. Hogyan hívhat ez elő ilyen erős fejfájást, amit valóban érzek, nem csak kitalálok ?
2023. okt. 30. 09:23
 23/23 anonim ***** válasza:
Kerdező, hagyjad rá6, a hozzánemértők a fejfájást mindig is pszichés problémával kötötték össze.
2023. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!