Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Háziorvosnál kell fizetni a...

Háziorvosnál kell fizetni a vérvételért?

Figyelt kérdés
Nagyapának a kórházban vérhígító tablettát írtak. Mondták, hogy ellenőriztetnie kell majd az értékeket, de arra nem számított, hogy a háziorvos hetente(!) küldi majd vérvételre. Csak a 30 km-rel távolabbi városban van vérvétel, ezért az időseknek valahogy megoldják ezt a háziorvosnál. Ez egyrészt így jóval kényelmesebb nagyapának, másrészt viszont furcsa, hogy alkalmanként ezért 1000 Ft-ot kell majd fizetnie. Ez máshol is így működik? Jövő héten megy először, így nem tudjuk, hogy ez most magánvérvétel lesz vagy mi a fene?
2023. nov. 4. 19:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is szégyen, hogy ezen is nyerészkednek. Nekem inzulinos nyugdíjas apukám járt úgy többször, hogy tb alapon elment fogászatra, aztán mégis 4000 ft-ot elkértek tőle, szegény meg szégyenkezett mert nem is volt nála semmi kézpénz, azt gondolta ingyenes a tb-s fogászat. El kellett mennie pénzért, a vérzéscsillapítót fizettették ki vele. Nekem idén szintén a tb-s fogászaton 9000 ft-ot elkértek röntgenért. Undorítóak!
2023. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#10

Értem én és valahol el is várom, hogy az alapellátás ingyenes legyen.

Ennek ellenére ott lehet ez is a díjtételek listáján, ahol a látlelet, meg a jogsi.

2023. nov. 4. 20:08
 13/22 anonim ***** válasza:
55%
Nem a vérvételt kell fizetni, hanem a szállítást a laborba. Nem helyben végzik az elemzést, hanem központban.
2023. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%
akkor kell fizetni, ha az már nem alapellátás. A röntgen, egyes gyógyszerek, stb. nem feltétlen tartozik oda.
2023. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14 de basszus egy vérzéscsillapító foghúzás után hogy nem tud alapellátáshoz tartozni? Akkor aki szegény, az vérezzen el? Felháborító. Nem direkt vérzik az ember, nem tehet róla, meg hát nem tudhatja előre foghúzás előtt se hogy fog-e úgy vérezni.
2023. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
45%

Nálunk 2500 a díja .

De ezt nem kell hetente ellenőrizni.Évek óta szedem a vérhigítót,és 1 x megyek teljes labor vizsgálatra .Nekem is kórházban írták fel.

2023. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

#16

Nagyapa 2 hete szedi. Lehet, hogy csak az elején kell ilyen gyakran?

2023. nov. 4. 20:46
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
A törvény 1997 óta engedélyezi a háziorvosoknak, hogy a vérvételekért pénzt kérjenek. Ennek két oka van. 1. A vérvétel a laboratóriumok feladata. A háziorvosoknak csak a lakáshoz, ágyhoz kötött betegek vérvétele kötelező. 2. A vérvételekhez szükség van különböző anyagokra, eszközökre, amit a háziorvos vesz meg. Pl. fertőtlenítőszer, papírvatta, tű. A használt tűket külön erre a célra pénzért kapható edényekben kell gyűjteni, majd ezeket elszállítani. A leleteket ma már nem a laborok adják ki, hanem a háziorvosok. Ezek kinyomtatására szükség van papírra, nyomtatópatronra. Egyre több helyen kérnek a háziorvosok pénzt a vérvételért. De el szokták mondani azt is, hogy a laborokba lehet időpontot kérni és ott ingyen leveszik a vért.
2023. nov. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a vérhígító beállításakor, amíg be nem áll a kellő érték, gyakrabban kell vérvételre menni. Miután beállt a kívánt érték, havonta kell ellenőrizni.
2023. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

#19

Köszönöm. Úgy látom, értesz hozzá. Az normális szerinted, hogy a referenciatartomány felső értékének 3szorosa az érték?

2023. nov. 5. 12:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!