Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van ez a (Covid utáni)...

Miért van ez a (Covid utáni) elhúzódó köhögés, és miért nem veszi a háziorvos komolyan? Létezik valóban köhögéscsillapító, ami nem szimplán egy nyákoldó, hanem elfojtja a köhögést?

Figyelt kérdés

Kb. szeptember végén megfáztam, egy napig voltam lázas, fájt a torkom pár napig, majd jött a köhögés, sűrű, zöldesbarna váladékkal. Esélyes, hogy Covid is lehetett.


A tüneteim hamar elmúltak, de azóta is köhögök, immár 7 hete. A köhögéssel már nem jön fel barna váladék, néha ha jön is valami, az színtelen. Van amikor percenként többször köhögök, és így, hogy ez ennyi ideje tart, már tökre ki van minden légzőszervem.


Eddig kétszer voltam igazoltan Covidos, ez talán a harmadik volt, mindig több hetes, hónapos köhögés volt utána.


Elmentem tegnap a háziorvoshoz, meghallgatta a tüdőmet, tisztának találta, majd felírt egy allergia elleni gyógyszert (Bilergin), ami semmit sem használt, pedig dupla adagot is vettem már be. Azóta is ugyanúgy köhögök, és néha még mindig fojtogat valami. Még a refluxot említette, de tuti nem az. Szóval semmit nem ért a házidokinál a látogatás, annyi esze sem volt, hogy elküldjön tüdőröntgenre.


Az egész nagyon kellemetlen, a munkahelyemen azt hiszik, hogy valami göthös szerencsétlen vagyok, ügyfelekkel sem tudok így odafigyelve és komolyan beszélni.


Érdemes beszednem valami erős köhögéscsillapítót? Paxirasolt szedtem, de az csak nyákoldó, a köhögést nem fojtja le.


A Covidmániás összeesküvés hívők, oltásellenesek, oltástámogatók légyszi ne rontsák el a kommentszekciót. Köszi!


2023. nov. 10. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen normálisan el lettél látva. Megjegyzem semmivel sem lennél előrébb az RTGvel mer, nagy eséllyel semmi nem lenne rajta.
2023. nov. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Honnan veszed hogy tuti nem reflux? Nekem pont covid utan jott ki, kohogesen es torokfajason kivul semmi sem utalt rá.
2023. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Létezik IMPRODUKTÍV/SZÁRAZ köhögésre gyógyszer, ami valóban elfojtja az ingert, DE nálad még szokott lenni váladék, és ilyenkor nem lehet felírni, mivel sejt szinten fulladnál bele a váladékba.


Miért nem szedsz vagy köptető folyadékokat: Elixir Thymi, vagy Mixtura Pectoralis, illetve természetes, mellékhatások nélküli szert: hagymatea, illetve hagymaszirup? Esetleg próbálkozhatsz inhalálással. Patikai szer: Diapulmon cseppek, vagy gyógynövényes: kamillás inhalálás.


Plusz: a köptető/nyákoldókat este hat után nem ajánlatos beszedni, mert egész éjszaka köhögtetnek.


Azt csak remélem, mert írni nem írtad, hogy nem vagy dohányos, aki még betegen is képes bagózni, nem törődve azzal, hogy a tüdeje amúgy is küzd a kórokozók kisöprésével...

nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem dohányzom természetesen.


Az allergia elleni szerek, és az esetleges reflux gyanúra szedett Rennie sem segített.

nov. 19. 21:23
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem azert, de elviselhetetlen szaraz kohogesre valami kodeines ( tudom, hogy opiat) gyogyszert szoktak felirni, ami szinte azonnal hat.

Nekem is csodat tett. Maga a kohoges a nyalkahartyakat, a horgoket szetcseszi, ordogi kor. En anno hanytam is, ket ejjel nem aludtam. Masik haziorvos irta fel. Azonnal hatott, rovid ideig kellett szedni.

nov. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki az ízlandi zúzmó szopogatós cukorkát, nekem anno bevált.
nov. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Negró, vagy valamilyen köhögés elleni gyógycukorka is segíthet. Biztos találsz többfélét a boltban.
dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!