Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tapasztalt refluxosoktól...

Tapasztalt refluxosoktól kérdezném. Ti hogyan tartjátok a diétát? Mi az amit elkerültök mióta refluxosok vagytok?

Figyelt kérdés

Ha rosszul esztek, utána mikor érzitek a tüneteket?

Személyes tapasztalatok érdekelnének.


nov. 15. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok éve van refluxom, semmiféle gyógyszert nem szedek, mert szerintem az csak a tüneteket csökkenti, de egyébként meg rengeteg mellékhatása van.

Diétát csak olyan szinten tartok , hogy figyelem/figyeltem, mi az, ami után rosszabbul érzem magam, azokat kerülöm, vagy csak kis adagokban fogyasztom.

nov. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Konkrét példákat tudnál írni, hogy mi az amire oda kell figyelned? Mi az, ami panaszt okoz nálad?
nov. 15. 10:21
 3/5 anonim ***** válasza:

ELég nehéz egyértelmüen mondani valamit, ami nagyon nem tesz jót - csak ennek ellenére nagyon szeretem - az a paradicsom, ezért ezt csak ritkán és kis mennyiségben eszem. Van több minden egyéb is, ami nekem nem túl jó, de ezt nem jelent semmit rád nézve, mert neked feltehetöen mások okoznak gondot.

Meg van olyan megfigyelésem is, hogy vannak élelmiszerek, amiket kis mennyiségben ehetek, de ha több ilyen jön össze egy napra, akkor együtt már okozhatnak gondot.

A legcélszerübb, ha elkezded felírni nagyon pontosan, melyik nap miket eszel és iszol, az egy falat csoki/csipsztöl kezdve az egy korty kávéig, meg azt is, ha valami gondod van a gyomroddal, ég, visszajön a gyomorsav, stb - pár hét alatt észre fogsz venni néhány szabályszerüséget.

nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én pl arra figyelek hogy minden reggel és minden este egyek valami liszteset.

2 eve vavyok csak refluxos, foleg ejszakai redlux. Reggeli torokfajasban jon elo.

nov. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 20 éve élek együtt vele és nem diétázom. Nekem szerencsére elég annyi a kordában tartásához, hogy nem zabálom fullra magam és kajálás után sosem fekszem le. Ha mégis probléma lenne, akkor szódabikarbónával és Gaviscon sziruppal általában megoldom. Ez utóbbit használom piálás előtt és után is.
nov. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!