Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux fekély nélkül?

Zsolti20010505 kérdése:

Reflux fekély nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok 3 hónapja küzdök refluxal. gyakran ég a mellkasom illetve a gyomrom az folyamatosan fáj , voltam tükrzöve illetve szövettan vétel is történt ami negativ, epeholyag is rendben,jelenleg esomprazolt szedek 1x1 elözőleg 2x1 szedtem 2 hónapig , illetve sucrate bevonó gélt 1 hónapig , endomedixben is jártam konzultáción ahol azt mondták valoszinű bélflora felborulásom van kaptam normixot 6 napig kellet volna szednem 1 napon 2x vetteb be másnap hideg verejtékezés rosszul lét szédülésem volt háziorvosom javaslatára abba hagytam most probiotikum kúrán vagyok,

Valaki tudna segíteni mi tévö legyek ?? Étkezésre figyelek de akkor is fáj a gyomrom folyamatosan else múlik 1 percre se bármit csinálok orvosok sem mondanak semmit úgy. Fogytam ebben a 3 hónapban 6kg ot és már nagyon magam alatt vagyok sajnos..

22/F



nov. 20. 13:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Nyelőcsövem also harmadában felmarodás van 0.5cm ami gyulladt is.
nov. 20. 13:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Keresztül mentem én is hasonló tortúrán, nyombélfekélyem is volt, diétáztam. (ez azt jelentette, hogy éjjel-nappal 2-3 óránként kellett valamit ennem, hogy felszívódjon a sav). Az utóbbi években konszolidálódott a helyzet, csak az esomeprasolt kell folyamatosan szedni. Kb egy éve ismét kiújult,de még egyszer nem akartam végigmenni a tortúrán (gyomortükrözés, stb..) így magánakcióba kezdtem. Vettem még Gaviscont, no-acidot, megemeltem deréktól az ágyam, megtanultam hanyatt aludni. A lényeg, ami legjobban segített, vettem egy kg szódabikarbónát (kb 600 ft 1 kg) ennek a hatása ugyanaz, mint a Salvus vízé, csak az drága. Minden reggel, ahogy felébredtem, legelső az volt, hogy egy pohár vízbe tettem egy kávéskanál szódabikarbónát, és megittam. Utána kezdődött a nap. Elejével egy napon többször is, aztán maradt a csak reggel ébredés után. Mindig könnyebbség volt a gyomromnak, a mellkas szorító érzés, stb elkezdett szűnni. Már bírtam enni is, a nyelőcsövem is begyógyult. Mindez hónapokig tartott, de rendbe jöttem. Az esomeprazolt szedem, napi 2×. Ezt nem is hagyom abba.
nov. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azigen.. pedig nem jó tartósan szedni a sav csökkentőket.. csak ugye azt nem értem éjjel nappal fáj a hasam bármit csinalok már 3 honapja enis ki probáltam már mindent és mégsem..
nov. 22. 05:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sem 3 hónap alatt jöttem rendbe, hanem majdnem egy év.3 hónap, az semmi, ez nem nátha, hogy elmúlik. Az esomeprazolt meg mindig kell szednem, az tartja szinten a savtermelést, emésztést kb 6-7 éve. (kicsit fogyaszt is az első időkben, az nem napok, hanem hónapok!) Nem szabad abbahagyni. 3 hónap az semmi, ezzel kell élned, hogy sok a savad, és ezt figyelembe kell venned egész életedben. Ki mondta, hogy nem jó tartósan szedni? Biztosan nem az orvos!
nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De orvos mondta, ugyanis a bélflórát teljesen haza vágja a kevés sav és a sav rossz ph étérke az emésztés sem lesz jo mivela bakteriumokat nem tudja megölnina sav és le jut a vékony illetve vastagbélbe ami hasüri nyomást csinál ezáltal a gyomor záró gyűrű kinyil (puffadás böfögés bélgáz).. ezért nem jó hosszú távon szedni, kaptam pár tanácsot ha nem múlik arra sem akkor sajnos nem tudom elengedni az esomprazolt..
nov. 23. 05:46
 6/6 anonim ***** válasza:
"Kaptam pár tanácsot" Kitől? Az esomeprezol savcsökkentő, nem írta volna fel az orvos, ha nem lenne szükség rá. Én 7 éve szedem, és ha nem szedem, fáj a gyomrom. Az erős reflux egy éve kezdődött, amit a szódabikarbónás víz gyógyított meg. De lehet Salvus vizet is venni,ugyanaz a hatása, csak az ára húzós.
nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!