Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet ez vakbélgyulladás?

Lehet ez vakbélgyulladás?

Figyelt kérdés
Kb nyár óta fájdogál a hasam időnként, olyankor olyan mintha kést szúrnának belém annyira fáj, de ez inkább görcsösen fáj. Volt amikor hetekig nem utána pl naponta is párszor benyilalt. Tegnap nagyon elkezdett fájni sétálás közben ezért be is mentem a sürgösségire, de 5 orvos nezett meg és egyik sem tudta mitől lehet. Nyomogatták a hasam, több helyen is fájt, de a legjobban a vakbelemnél. A fájdalum elmult aztán időnként benyilalt újból. Készítettek ultrahangot a hasamról nem találtak homokot a vesémben tehát nem lehet attól, valamint a petefészkem bal oldalán találtak egy 4,5 cm cisztát, viszont az sem ott található ahola legjobban fájt. Vért is vettek, viszont azon sem mutatta ki, hogy vakbélgyulladás lenne. Az orvos szerint vagy az vagy nem az 50-50%.Javasolta, hogy helyben kivegye, de nem engedtem/nem mertem, hogy kivegye. Ma csak enyhén fájt amikor sétáltam, de nem volt vészes
nov. 22. 12:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen tünetem ami rá utalna hiszen nincs se hányingerem, se lázam, nem ráz a hideg sem, semmi nem változott.
nov. 22. 12:48
 2/10 anonim ***** válasza:

"Javasolta, hogy helyben kivegye," Mi van? Egy vakbélműtétet nem szoktak csak úgy azonnal, helyben megcsinálni, hacsak nem sürgősségi vészhelyzet.


Egyébként ha az orvosok nem tudják megállapítani, hogy vakbélgyulladás, akkor nem értem, mit vársz a kérdés kiírásától. Maximum azt tudnám javasolni, hogy menj el egy gasztroenterológushoz, aki talán javasol egy alaposabb vizsgálatot pl. tükrözést. Az sem egy kéjhömpöly, de ha alatatásban csinálják, még mindig jobb, mint blindre megműttetni magad. Esetleg még azon is el lehet gondolkozni, nem valamilyen ételallergia vagy intolerancia áll a háttérben, de feltételezem, a gasztroenterológus ebben a kérdéskörben is kompetensebb, mint egy általános belgyógyász, pláne a gyakori népe.

nov. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Olvastam olyanról, hogy "idült vakbélgyulladás" (bár szerintem nem így nevezték, csak ezt jelentette a szövegezése). Vagyis hogy a vakbélgyulladás elmúlik magától (a fájdalom megszűnik, a hasfal újra puha lesz). Azt azonban melléírták, hogy fennáll a féregnyúlvány akut kitörésének a veszélye.


Bár szerintem ez nem gyakori.

nov. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos nő vagy es biztos petefészek miatt fáj, lehet ovulació, középidős fájdalom stb jó nagy tuskók az orvosok “nem tudjak mitől van “ a meteorithullástól
nov. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na, most olvastam vegig a leveled, tenyleg nő vagy, 4 es voltam
nov. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha nekem az orvos egy azonnali műtétet javasolna, ami talán megszünteti a visszatérő fájdalmat, hisz azt mondod nyár óta többször fájt, én biztos, hogy azonnal igent mondanék. Egy hét alatt túl lennél rajta és el is felejtenéd az egészet, így meg hónapokig járhatsz orvoshoz, és könyöröghetsz időpontokért. Vagy fizethetsz.

És ha nem vakbél gyulladás? Akkor sem veszítesz semmit.

Gratulálok, szerintem a lehető legrosszabbat választottad.

nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ultrahangon látszani kellett volna a vakbélgyulladásnak. Menj vérképre, nézzék meg a süllyedést. Ha magas, magasabb a normálisnál, akkor vizsgáltasd ki magad rendesen. Ha nem, akkor nem valószínű, hogy gyulladás van a szervezetedben. Lehet petefészektől vagy szélgörcs is.
nov. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
6# "És ha nem vakbél gyulladás? Akkor sem veszítesz semmit." Azért ne beszélj úgy egy műtétről, mintha egy cukorka elszopogatása lenne, létezik műtéti kockázat, és utólag is lehetnek szövődmények.
nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha az appendix normális az ultrahangon és más gyulladásra utaló jel sincs ott, akkor bizonyára nem vakbélgyulladás. A terminális ileumról, vastagbélrők miket mondtak. Ha nincsenek gyulladásra utaló jelek, akkor nagy valószínűséggel SIBO és sok a gáz. Sok ultrahangos orvos azonban vagy tapasztalatlan vagy ócska a gépe és nem látja a rossz dolgok jeleit.
nov. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dettó ugyan ezek a problémáim vannak-csak észrevettem, hogy mindig mensi előtt és alatt van ez a fájdalom. Szerintem endometriozis lesz nekem :/

Nekem is a vakbelemet nézegették, minden (uh, verkep) minden negativ.

nov. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!