Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez tényleg alkoholizmus lenne?

Ez tényleg alkoholizmus lenne?

Figyelt kérdés

Szeretek inni, lazának érezhetem magam, jobb kedvem van tőle. Viszont nem vagyok mértéktelen, ritka az amikor lerészegedem. 3 sörnél már nem nagyon tudok többet inni. A negyedik már nem esik jól. Viszont ezt mindig amikor szabadnapom van vagy munka után megiszom. A 30 napból szerintem 20 napon megiszok 2-3 sört. Én alkoholizmusnak érzem mert rendszeres és ha nincs meg az adag akkor nincs kedvem semmihez sokszor. Van munkahelyem, ha dolgozom egyáltalán semmit nem iszok, nincs problémám ezzel kapcsolatban. Gondolkodtam a teljes alkoholmegvonáson. Ez már káros lehet az egészségemre?

30f


dec. 2. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez kezdeti alkoholizmus, mert ha nem iszol, akkor hiányzik.
dec. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Ez már az
dec. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos ez már bőven az. Nem kezdeti.
dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Kezdeti alkoholizmus, ami csak roszabb lesz. Egy idő után több fog kelleni, hogy a " hatás " meglegyen. Itt még nem nehéz megállni, lépéseként.

3 helyett 2, majd 1 aztán egysem. Ha az íze, a hangulata hiányzik, akkor pedig alkholmentesre is át lehet térni.

dec. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Alkoholizmus akkor lépbe az ember életébe , mikor kifogásokat keres arra hogy ihasson .Tehát kihagy kapcsolatokat , vagy munkát azért hogy igyon .
dec. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor leteszem, legalábbis megpróbálom mérsékelni heti egy napra azt a 2-3 sört. Szerintem már az is haladás. Egyébként ahogy én látom minden harmadik ember alkoholista. Rengetegen isznak. Persze ez nem kifogás, rossz a pénztárcának is és rengeteg kalória, havi szinten 12 ezer kaloria, ami majdnem 5 napi teljes étkezésem a jelenlegi sör ivászatom. Ez nagyon durva… az egészségkárósító hatásról nem is beszélve.
dec. 2. 10:29
 7/12 anonim ***** válasza:
8%

Heti egy nap 2-3 doboz sör nem alkoholizmus.


Viszont az, hogy ha úgy érzed, hogy nem iszod meg akkor semmihez nincs kedved azt mutatja, hogy a hajlam erősen megvan benned.

dec. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Persze, csak ugye 16 éves korom óta bennem van az, hogy hétvégente sör ivás, aztán ahogy elkezdtem később dolgozni, otthonról elköltözni, ahol már nem volt bennem az, hogy ha szülők meglátják mit szólnak. Szépen mindennap mentem a boltba sörért. Én ha heti egy napot kinézek amin megiszok 3 sört, azzal már elégedett lennék, persze ez is tulajdonképpen alkoholizmus, de valahol még sem olyan durva, mert talán nem károsítom az egészségem vele.
dec. 2. 12:15
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező.


Én 40 éves vagyok. Soha, de tényleg soha nem vokt alkohol a számban. Egy korty sem. Se sör, se pezsgő, de még alkoholos cukorka sem.


Látod, itt vagyok.


Azért mert heti egyszer fogsz inni 3 sört, az nem jelenti azt, hogy abba hagytad.


Olyan ez mint a cigizés. Vagy abbahagyod, vagy nem.


Mondok egy példát.


Vegyünk egy hordó székletet. Öntünk bele egy liter bort. Bor lesz a székletből? Nem. Megkóstolnád? Nem.


Vegyünk egy hordó bort. Teszük bele 1 kiló székletet. Széklet lesz a borból? Nem. Na de megkóstolnád? Ugye, hogy nem.


Az emberek java része azért iszik mert úgy érzi, vagy legalábbis azzal magyarázza, hogy " mert megérdemlem ".


Én azt mondom, sokkal inkább érdemelne mindenki egy kiegyensúlyozott, józan életet.

Ha a kiegyensúlyozottság nincs meg, javít valamit rajta az alkohol? Megold problémákat? Nem. De pénzbe és egészségbe kerül.


A másik véglet mikor valaki azzal magyarázza, hogy " mert jól esik ".

De annyi minden van ami jól eshet. Egy csoki... egy hambi... egy alkohol mentes sör...


Természetesen nem az én dolgom, úgy éled az életed, ahogyan szeretnéd. Csupán remélem, hogy tudtam valami álláspontot adni ahhoz, hogy mi lenne a jó út.


Nem is azt mondom, hogy soha ne igyál meg egy két sört. De ne rendszerességgel. Havi egyszer is bőven elég.


Kívánom, hogy átlásd mit is akartam közölni. Sok sikert. :)

dec. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, szeretek enni is, az a másik függőségem. Ha nem iszok annyi sört akkor többet is ehetek az nélkül, hogy kórosan elhíznék :D Letenni teljesen nem fog menni ismerem magam, de az biztos, hogy heti egyre max letudom csökkenteni.
dec. 2. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!