Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet ez a hirtelen...

Mitől lehet ez a hirtelen rosszullét? Csak sima legyengülés vagy más?

Figyelt kérdés

Tegnap este 3-4 lapát havat arrébb dobtam, enmnyi volt az összes megerőltetés. Nem bírtam, abba is hagytam, már kint vert a víz és gyenge lettem.

Bejöttem, itt meg a többiek is megijedtek mert állítólag falfehér voltam, és beszélni is alig volt erőm.


- vert a víz (csurom víz lett még a kabátom is, nem csak a pólóm)

- elkezdtem szédülni

- hirtelen hányingerem lett

- extrém gyengeség fogott el, órákra le is feküdtem (de olyan mértékű, hogy hoztak egy pohár vizet, de azt is kiejtettem)

- jó időre falfehér lettem, nagyon lassan jöttem csak helyre


Azt még tudni kell, hogy kb 2 hete már beteg vagyok, valami vírus elkapott, 1 hétig volt magas láz, most már csak az alap gyengeség van, de az nagyon.


Ez a rosszullét lehet emiatt vagy valami komolyabb szívproblémára utal?

Ilyet még sose éreztem, de ez most engem is megijesztett.

(36 /férfi)



dec. 8. 17:14
 1/8 A kérdező kommentje:
még annyi, hogy alapból sportos vagyok, nincs smemi betegségem, nyáron még átúsztam a Balatont is pl, tehát semmi ismert gond nincs.
dec. 8. 17:16
 2/8 anonim ***** válasza:
Pánikrohamnak tűnik, de az is lehet, hogy a cukrod esett le. Illetve a betegség miatt is persze lehetett, szerintem ha még előfordul most a hétvégén, érdemes lehet vele orvoshoz menni!
dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hólapátolás -főleg ilyen vizes hónál- nehéz fizikai munka.

Most alaposan le voltál gyengülve, sok volt ez a hirtelen terhelés.

Kíméld még magad, és csak fokozatosan terheld.

Ha újra jelentkezne akkor viszont sürgősen orvoshoz kell fordulni, mert pl. keringési probléma is lehet.

Erős fájdalmat ugye sehol sem éreztél?

dec. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A "sima" legyengülés nem okoz ilyen panaszokat. Ha mégegyszer előfordul,menj orvoshoz sürgősen! Persze ahogy előttem is írták lehet akár cukor is,vérnyomás,pánik.

Jobbulast kívánok! A karácsony előtti időszak amúgy is elég stresszes mindenkinek.

dec. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, de semmi pánik nem volt. a teljes nyugalomból mentem le és szintén nyugoidtan elkezdtem lapátolni a havat, de az tény, hogy kb 2 hete nagyon legyengültem. ennyi. de hogy jön ide pánikroham a fizikai aktivitástól?

na meg pánikroham után az ember kifekszik, mert lábra se tud állni a gyengeségtől? hát engem ez meglepett, pont erre nem gondolnék.


erős fájdalmam pedig nem volt, csak mintha a szívem össze-vissza vert volna és az elég vacak érzés. azóta is nagyon gyenge vagyok, de már nem ver a víz, csak 5-10 percnél tovább nem tudok megállni a lábamon.

dec. 10. 12:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ha azóta is gyenge vagy,akkor minél előbb fordulj orvoshoz,ne halogasd!

Azért írtuk a pánikot,mert az is tud érdekes dolgokat csinálni.

dec. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem, na de én tényleg távol állok bármiféle pániktól. na meg napokon keresztül pánikrohamom van? csak mert azóta is kis mozgásra, megerőltetésre lever a víz és gyenge vagyok nagyon.


akkor utána olyat éreztem, mintha kalimpált volna össze-vissza a szívem, na azóta meg érdekes, hogy szinte sose megy 90-100 / 70 fölé. de inkább 90-95 /60 körül van.

ez az az alacsony vérnyomás mire utalhat? hát valahogy fel kéne vinni, mert úgy érzem magam, mint akit agyonütöttek.

dec. 11. 10:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Hívd fel a háziorvost, mondd el amit írtál, kérdezd meg, hogy ez lehet-e még a betegség velejárója. A vérnyomást kávéval, tudod felvinni kicsit, és igyál a szokottnál több vizet, mozogj egy keveset.

Nem biztos, hogy a kissé alacsony vérnyomás okozza a gyengeséget és azt hogy kiver a víz. Egy hétig tartó magas láz nagyon megviseli a szervezetet.

dec. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!