Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek inzulinrezisztens...

Lehetek inzulinrezisztens vagy cukorbeteg?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok vizet iszom, kívánom az édességet is. Anyai ágon jellemző a cukorbetegség (2-es típusú), édesanyám cukorbeteg, nagymamám is az volt. Volt vérvizsgálatom kb. másfél éve, akkor emelkedett volt a cukorérték.

dec. 9. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Orvos látott már? Mert az átlagember itt gyakorin nem fog tudni diagnosztizálni. Én inzulinrezisztens vagyok,de nem ezek a tüneteim.

Ha volt vizsgálatod másfél éve, és emelkedett volt, miért nem mentél tovább vele endokrinológushoz? Igen, ha ez megnyugtat, lehetsz cukorbeteg.

Komolyan frusztráló az emberi butaság, hogy igazoltan van cukorbeteg a családodban és te ahelyett, hogy orvoshoz mennél, itt érdeklődsz.

dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Eddig leszartam, de most se szeretném, ha kiderülne, csak megkérdeztem, ki mit tippel. Egyébként vékony srác vagyok.
dec. 9. 17:18
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Mi az, hogy nem szeretnéd, ha kiderülne, normális vagy? Az jobb, ha cukorkómába esel egyik percről a másikra, ha ez nincs kezelve, és kórházba kerülsz? Ne legyél már ostoba basszus. Hogy vékony vagy-e, az nem számít. Menj el vele orvoshoz!
dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha kiderül, örökre lőttek a tervezett pályafutásomnak :(
dec. 9. 17:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem kezeled, akkor meg az életed lőttek. A cukorbetegség kezeletlenül vakságot okoz egy idő után, mindenféle kardiológiai gondot, lábszárfekélyt, stb. Akkor aztán bszhatod a karriered. Kezelve simán el lehet vele élni 90 éves korodig, vagy tovább. El lehet gondolkodni.
dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*életednek
dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És mit csinálok 90 éves koromig munka nélkül?
dec. 9. 17:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Inkább onnan fogd meg a kérdést, hogy akarsz-e teljes életet élni egy kezelt cukorbetegséggel, vagy inkább egy fél életet kezeletlenül. Még mindig nem érted meg, hogy miről van szó, hány éves vagy? 15? Legyen már valamennyi eszed basszus.

Vagy tudod mit? Akkor maradj így. Egy idő után majd kiugrik 20-22re a cukrod, aztán bevisz a mentő, meg a többi. Ha ennyi eszed van, ne várd, hogy ez javuljon. Magadnak csinálod a bajt. Magyarázhatod a karriered, stb, kezeletlen cukorbetegséggel nem fogod tudni elérni, mert nem leszel jól hozzá.

dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jójó, majd ünnepek után megkérdezem a házit, hogy mizu legyen ezzel
dec. 9. 17:38
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem is vagyok buta. Meg fogom
dec. 9. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!