Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerinted ez alkoholizmusnak...

Szerinted ez alkoholizmusnak számít-e?

Figyelt kérdés

Ha valaki 3-4 havonta egyszer, mikor minden sok, ideges lesz, elege van, akkor az idegességét/érzelmeit úgy kezeli, hogy megiszik 2 felest. Tehát még be se rúg. Max. becsiccsent.


Az elmúlt két évben nem lett gyakoribb. Máskor is ideges, és kibírja alkohol nélkül, eszébe se jut, tehát nem ez az egyetlen módja a megküzdésnek.


Hová raknád a képzeletbeli skálán?


dec. 19. 14:19
A kérdező szavazást indított:
Nem alkoholizmus. Nefo$sámán.
Nem alkoholizmus, de nem egészséges megküzdési mechanizmus.
Nem alkoholizmus, de csak az illetőn múlik, hogy nem lesz-e gyakoribb az ilyen, és akkor már az lesz
Nem alkoholizmus még, de ez már tutibiztos ott fog kikötni, csak idő kérdése.
Alkoholizmus.
23 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Kicsit javítok a kerdésen: tudom hogy ez meg nem alkoholizmus. Inkább úgy kérdezem, hogy mennyire figyelmeztető jel?

Belefér, nem fer bele, vagy meg belefer de húzzuk be a féket...?

dec. 19. 14:20
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Én a képzeletbeli skálán töröltetném ezt a kérdést, annyira felesleges...
dec. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ennek ellenére még kommentelted is...
dec. 19. 14:26
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Ez azért 3-4 havi gyakorisággal igen messze van az alkoholizmustól. Ha mondjuk 3-4 havonta berúgna rendesen, az már mondjuk figyelmeztető jel lenne.
dec. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. az a szint / mennyiség, mint amikor én 2 évenként 1x, haverokkal összefutva, leiszom magam a sárga földig.

Közel sem alkoholizmus, ez szinte (még szigorú régimódi szemmel is) tökéletesen józan életnek tekinthető.

dec. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
42%
Cső alkoholista vagy, most azonnal állj le vagy belepusztulsz. Szégyen amit leművelsz, azonnal menj el szakemberhez.
dec. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Ez MÉG nem alkoholizmus, de ha az idegességet valaki alkohollal kezeli, az idöve lehet az, sok embernél ezzel indul
dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Basszus, vagyis 1 évbe megiszol 3 deci piát... komolyan nem értem, minek kell borzolni a népet ilyen infantilis kérdéssel?
dec. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

Nem alkoholista még.

Én 2-3 naponta iszok meg egy 2 pohár bort vagy 1 kis pálinkát, még én se vagyok alkoholista. Bár elég sokat gondolok arra, hogy jó lenne inni, de meg bírom állni, hogy igyak.

dec. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 Van egy rossz hírem... :D
dec. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!