Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez alkoholizmusnak számít?

Ez alkoholizmusnak számít?

Figyelt kérdés

Az élettársammal lassan 2 éve párkapcsolatban élek. Úgy jöttünk össze, hogy a kapcsolat elején szinte minden nap ittunk. Rájöttem, hogy ez nem helyes és azt mondtam állj! Én csak alkalmanként iszok ünnepekkor.. viszont ő keresi az alkalmat, hogy ihasson. Például ha én elmegyek apukámhoz szülinapozni addig ő itthon iszik, mert hogy én is iszok aznap.

Vagy ha azt mondom bontok 1 sört a nyári melegben megkívánok egy izesítettet akkor rögtön ő is bont. Ha össze vesztünk neki az volt az ok az ivásra.

Elkezdett fogyózni. Mondtam hogy az alkohol ugyanúgy hízlal mint az étel. Ő még is azt csinálta hogy nem evett de inni ivott.

Megyünk pl strandra rögtön sört akar inni. Alig volt pénzünk kajára is. Ő akkoris sört ivott a strandon 700 forintokért.

Hazahozott 2 liter pálinkát. Munka előtt ivott belőle délután (mert éjszakás) . Mondván hogy egyedül van egész nap és unatkozik.

Mindig talál valami okot hogy igyon. Rengetegszer szóltam neki hogy zavar.

Amikor külön laktunk napi szinten ivott. Tagadta de éreztem a szájszagán. Most nem mindennapos de keresi az okot hogy ihasson. Tudja hogy nem szeretem ha iszik ezért nem mer minden nap, de ha nem szólnék napi szinten inna.

Komoly kapcsolatban élünk a jövőt tervezzük. Nem fér bele nekem ez az alkoholizmus ha ezt annak lehet hívni..

Nemhiszem hogy feltétlen innia kell ha én is iszok. Ezért nem merek sokszor felbontani egy sört. Neki nem 1 lenne hanem több.

Ha iszik butaságokat beszél, sértődékenyebb és agresszívabb is. Nem szeretem. Néha rendben van, de hétköznap töményezni nekem ez sok. Pláne hogy egyre csak hízik tőle. Ez alkoholizmusnak számít?

Mit tudok tenni annak érdekében, hogy kigyógyuljon? 31 éves férfiról van szó. Én 24 vagyok.

Azt még hozzá teszem hogy a kapcsolatunk előtt kábítószerezett és ivott is. Kábítószer kb 2 hetente. Inni meg napi szinten kivétel nélkül.



2022. jún. 29. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
16%

Neki kell tenni, nem neked. Esetleg elrakod vagy kidobod a piát. De egy 31 éves megoldja úgyis.


Keresztapám is iszik, még is normális. 2-3 felest és egy liter bort megiszik pedig.


Hidd el tudják mikor elég nekik. Nem nagy probléma ez amúgy. Ha nem addig iszik míg berúg teljesen és a nevét se tudja.

2022. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De addig iszik általában. Ha dugiban issza akkor nem mer.

De nem normális mindig inni szerintem. Hogy tervezzek így családot?

Sajnos nem veszi észre hogy ez nem normális. Külső segítség kell minden alkoholistának.

2022. jún. 29. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. jún. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!