Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tud az ember szívinfarktus...

Tud az ember szívinfarktus érzést konkrétan bekepzelni?

Figyelt kérdés

1 hónapja voltam kardiológan, ami negativ lett.


Tegnap ejszaka megjártam a sürgősségit, ahol ekg, kardinalis enzimek, ionok, fizikalis vizsgálattal minden rendben.

( 2 hónap alatt 4. Alkalommal voltam)


Megis érzem hogy nyom a mellkasom, szúr, faj a karom stb.



Létezik hogy valóban csak panikroham, pánikbeteg csinalja ezt?


Nagyon ijesztő tud lenni...


dec. 26. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik. Hihetetlen dolgokra képes az agy. Egyébként hajlamos vagy a pánikrohamra, pánikbetegségre?
dec. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen igen.

Pánikbeteg, hipochonder vagyok.

dec. 26. 09:07
 3/14 anonim ***** válasza:

Sajnálom !

Két dolgot tudok neked mondani, ami esetleg segíthet roham esetén. Nálam bevált.

Az egyik, a “3-4-5 szabály”. Beszívod a levegőt 3 másodpercig, bent tartod 4 másodpercig és kifújod 5 másodpercig. Közben a kezedbe veszel valamit, bármilyen tárgyat. És figyeled az anyagát, a formáját, tehát mindent. Megpróbálod kielemezni. És közben csinálod ezt a légzőgyakorlatot.


A másik, lassan beszívod és kifújod a levegőt, tehát lenyugtatod ezzel magad és közben azt mondod, “a jelenben vagyok, biztonságban vagyok”.


És amit csak úgy megjegyzek itt neked, nem vagy egyedül ezzel. Remélem jobban leszel! Kitartás! ❤️

dec. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanígy vagyok,csak nekem valós a dolog,szedek magasvérnyomásra gyógyszert és vízhajtót,túlsúlyos vagyok,és "sörhasam" van,nem sörtől hanem mert imádom a magyar leveseket,és túl sokat eszek belőlük,és az évek során olyan hasam lett mint aki minden nap sört vedel...Néhány hete éjjel arra ébredtem hogy hasogat,szúr a mellkasom bal oldalt,ezután átterjedt az egész mellkasomra,olyan 3.5-4 órán át tartott utána lassan elmúlt a fájdalom.Voltam kardiológián,ugyanezeket a vizsgálatokat csinálták mint neked,az ekg-n volt valami eltérés de amúgy minden rendben.Tegnap este megint elkezdett hasogatni-szúrni bal oldalt a mellkasom szívtájékon,de semmi kísérő tünet nem volt,szédülés,nehézlégzés stb..Elmúlt 2-3 órán belül..Bár nem tudom mi ez én arra gyanakszom hogy az amúgy is nagy hasam nyomja a tüdőt-szívet stb..és amikor jobban befalatozok mint pl a múltkor vagy tegnap este akkor rákontráz és előjön ez a probléma és az emésztés során eltelt idővel szép lassan elmúlik,csak azért gondolok erre mert tegnap este egy nagyobbat "kordult" a hasam és alábbhagyott a sajgás-fájdalom.Most attól eltekintve hogy keveset aludtam teljesen elmúlt a dolog.Nyilván megijed az ember és egyből a legrosszabra gondol,főleg így hogy vérnyomásproblémával küzdök és az ekg sem volt tökéletes,de nem feltétlen infarktusra kell gondolni,legalábbis a kardiológus ezt mondta..de sosem tudni..
dec. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nekem nincs magas vérnyomásom, csak az orvosnál.



Félévente járok kardiológiára, ahol mindig minden rendben.

Ugyeleten is mindig.

dec. 26. 09:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Tipikusan pánikbetegség tünetei,ne aggódj. Ha gond lenne, azt a vizsgálatok kimutatták volna.
dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
dec. 26. 10:11
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem érzel véletlenül duzzanatot a bordáid végén? Ahol csatlakozik a szegycsonthoz?
dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem

Mellkas rtg is negativ.


Miért?

dec. 26. 12:52
 10/14 A kérdező kommentje:

#3as!


Neked külön köszönöm.

dec. 26. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!