Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ráment a nátha a fülemre?

Ráment a nátha a fülemre?

Figyelt kérdés
Több mint egy hete beteg vagyok, covid teszt pozitív lett. Szedtem antibiotikumot orvos javaslatára, egész jól is vagyok már, viszont a nátha ráment a fülemre és napok óta be van dugulva. Már nem tudom mi segíthetne. Az egyik magától kidugult, de a másik nem. Mit lehetne csinálni, hogy az is kiduguljon végre? Használok orrspray-t, infra lámpázok és kamilla fölött gőzölök is. Nem tudom mit tehetnék még, hogy lemenjen a fülemről végre, de ez így borzasztó

dec. 31. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig magától helyrejön ha meggyógyultam. Mivel nálad is az egyik már jó, szerintem a másik is jó lesz csak várni kell.
dec. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Irány a fül orr gégészet, attól hogy az egyik füled kidugult, nem fog a másik is automatikusan. Főleg hogy általában ez az egyik fülre húzódik rá jobban, nem mindkettőre. Nehogy középfül gyulladásod legyen és otthon ülsz vele. A torok össze van kötve a középfüllel a fülkürtön keresztül, itt vándorolnak a kórokozók oda vissza.
jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mennék ha tudnék, de időpontot csak január végére tudtak adni, mint úgy általában mindig hónapokkal később sikerül nekik. Mivel rendszeresen megfordulok ott fülmosás miatt. És rengeteget kell várni egy egy időpontra mindig. Mivel antibiotikumot szedtem így azt mondták mást nem tudnak javasolni a melegítésen kívül, ez egy hosszadalmas folyamat. Szóval lehet végül helyre is jönne valóban magától, de végül csak nem hagyom annyiban. Így végül maradt a magánrendelés, oda két nap múlva kaptam időpontot.
jan. 2. 14:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon durván bedugult a füled, esetleg fül folyás is jelentkezik nyugodtan mehetsz a sürgősségire is egyébként
jan. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem, ennyire nem komoly a helyzet. Sőt azóta már sokkal jobb mint amikor kitettem a kérdést. Egy kicsit még talán be van, de már sokat alakult. De azért holnap ránéznek.
jan. 3. 11:20
 6/7 anonim válasza:

Egyáltalán nem kellett volna antibiotikumot szedned, az orvosod egy idióta.

A füled pedig gondolom kidugult már azóta.

jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A fülem azóta jobb, lényegében kidugult igen. De koránt sem tökéletes még a helyet. Közben megállapításra került hogy heveny savós középfülgyulladásom van/ volt, a fül orr gégészeten pont azért nem kaptam mégegy antibiotikumot mert már szedtem korábban rá és így nem kellett, melegítenem kell továbbra is, orrsprayzni és ha nem javul mennem kell további hallásvizsgálatokra. Szerintem javul napról napra, de ennek ellenére elmegyek még egy hallásvizsgálatra vele, mert nem akarom félvállról venni.
jan. 6. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!