Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A gasztroenterológus minden...

A gasztroenterológus minden esetben csinálni fog gyomortükrözést?

Figyelt kérdés

2 hete fáj a hasam bizonytalan okok miatt, de nem fogytam semmit, illetve semmi más tünetem nincs.

Január elején elakarok menni gasztroenterológushoz, de nem merek mert félek a tükrözéstől.


Édesanyám szerint, aki egészségügyben dolgozik, a gasztro csak akkor csinál tükrözést ha nagyon indokoltnak tartja, illetve ha fennáll a daganat gyanúja.

Hozzátette, hogy először alaposan elbeszélget velem, és lehet, hogy ennyivel megúszom az egészet.


28 éves ferfi vagyok.



dec. 31. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen csinálnak tükrözést. 2 hét bizonytalan hasfájás minden más tünet nélkül meg pláne nem olyan ok. Az a legvalószínübb amúgy is, hogy magától megszűnik, de azért nézz el dokihoz.
dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igazából előtte is sokat fájt. November elejétől, csak aztán 1 hétre elmúlt, de most megint visszatért.


Olvastam, hogy vannak ezek a riasztó tünetek. Nos, nekem abból egy sincs. Ami azt illeti, hogy a széklet rendben, vérnek nyoma sincs, nem fogyok.


savas dolgot érzek a torkomban.


Lehet valami ételallergia vagy gyomorsav probléma. Pont ezért szeretnék dokihoz fordulni, mert ez a tanácstalanság a legrosszabb.

dec. 31. 12:55
 3/15 anonim ***** válasza:

A gyomrod fáj vagy a beled?

Kávézol? Iszol szénsavas dolgokat? Eszel fűszereseket?

Lehet olyan reflux, hogy sima életmódváltással javítható.

dec. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kikérdez, tünetekkel kapcsolatosan stb és ha úgy ítéli meg hogy igen, akkor csinálhat.

A fájdalom helyétől is függhet ez - gondolom én laikusként.

dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Gyomrom, meg néha a beleim.


Egy nap 4 kávé, sok szensavas dolgot iszok, es napi szinten eszek egy csomag chipset kb

dec. 31. 12:59
 6/15 A kérdező kommentje:
Illetve sok a bélgáz ami távozik
dec. 31. 13:00
 7/15 anonim ***** válasza:

"Egy nap 4 kávé, sok szensavas dolgot iszok, es napi szinten eszek egy csomag chipset kb"


Nos... Ez már bőven ok a gyomor és hasfájásra...

dec. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ja és a szokasosnal faradtabb vagyok. Napi 4-5 orakat alszok.


Akkor egyenes út a gasztroshoz

dec. 31. 13:03
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon valószínűnek tartom, hogy ha ki tudnád iktatni a chips-et meg a szénsavas dolgokat, elmúlna a gyomorfájás...

Emlékszem amikor - csak egyetlen nap - egy csomag chips-et ettem, mennyire megviselte a gyomromat-beleimet.

dec. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A bélbáz meg a szénsav miatt van, feszíti a beleidet.

Nagyon valószínű, hogy ha változtatni tudnál étrendeden, megszűnne a gyomorfájdalom.

dec. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!