Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik olyan hogy a köhögés...

Létezik olyan hogy a köhögés miatt meghúzódik mellkastájékon a borda?

Figyelt kérdés
Tegnap már írtam ki kérdést. Azóta voltam orvosnál. Influenza szerű tünetei lettek kedd estére száraz köhögéssel ami nagyon csikizte a torkom ezért erőltettem is néha. Ma sürgősségin voltam itt Hollandiában meg háziorvosnál. Mellkas röntgent nem akarnak csinálni. Azt állítják hogy a köhögés miatt a borda meghúzódott vagy megsérült és hogy ez gyakori. Felhívtam több magyar ismerőst és mindenki azt állítja hogy ez hülyeség és nincs ilyen.

jan. 11. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
A szomszéd néninek eltört a bordája, annyira köhögött...
jan. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Juj szegény. Pár ilyen esetet találtam a neten. De néhány ismerős meg hülyének nézett hogy nincs ilyen és hogy ez biztos tüdőembólia és meghalok.
jan. 11. 21:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Először én is csodálkoztam, mikor anyum mesélte, ő van jóban a nénivel, és neki mesélte, nem közvetlenül nekem.

Aztán eszembe jutott egy könyv (azt hiszem a Magasabbra a tetőt, ácsok!), abban volt a főszereplőnek valami nagyon köhögős baja, és az szerepelt benne, hogy régen a seregben körbetekerték a mellkasukat ilyenkor szorosan valami erős ragtapasszal, pont azért, hogy ne sérüljön/repedjen/törjön egy köhögőrohamnál.

Szóval gondolom tényleg megesik az ilyen, még ha nem is túl gyakori.

jan. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Időseknek a csontozata már nem olyan, könnyen törik, de nálad nem fog egy köhögés miatt megtörténni. Azt azért egyre többen kérdőjelezik meg, hogy a mellkas röntgennek mennyi a létjogosultsága, mert ha valamit találnak tüdőben, úgyis CT a vége.
jan. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4!

33 évesen szenvedtem esés nélkül (!!!) femurtörést, azaz utána már vetődtem, de hamarabb hallattszott a reccsenés...

Senki nem akarta elhinni :)

Szóval a csontsűrűség furcsa dolog, érdekes dolgokat eredményez néha, nem tudjuk, hogy a kérdezővel mi a helyzet. Persze ritka a fiatalkori csonttörés, akár ilyen formában is, de nem kizárt.

Nekem egyébként nem tört előtte (és azóta sem szerencsére) indokolatlanul semmim, és elvileg a másik lábamban, ahol mérték, minden rendben volt, tehát lehet csak azon a részen lehetett valami genetikai rendellenesség...

jan. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hátamban húzódott meg úgy izom köhögéstől, hogy attól féltem, infarktusom van. A háziorvos szerencsére a tünetek és hallgatózás alapján néhány perc alatt kizárta, hogy komoly bajról volna szó. Pihentetéssel rendbe is jött napok alatt.
jan. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem pontosan ilyen volt huszevesen. Raadasul remiszto es nagyon fajdalmas. Egy het gyotrelem utan a sokadik orvos mutatta meg, hogy valojaban a hatamon a gerincemnel egy ideg csipodott be, es mikor megnyomta azt a pontot, akkor csak egyik oldalon a bordamba sugarzott. Dyclofenac kremtol mult el. Mivel a gorcsos izom fajdalma enyhult, a hatamat maskepp tartottam, igy az az ideg is visszament a helyere.

De elotte mar vesere is gyanakodtak, nagyon megijesztettek.

jan. 12. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
#5: Kizárva nincs semmi, de elég ritka az ilyen, főleg femurnál. Bár ha jól tudom fáradásos törések lehetnek. Viszont a te eseted valóban érdekes, remélem azóta rendbejött minden.
jan. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Most már jobban érzem magam. Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. Csak teljesen bepánikoltam mert én is tüdő vagy szívproblémára gondoltam de szerencsére nem az.
jan. 12. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!