Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen gyógyszert javasolnátok...

Milyen gyógyszert javasolnátok, hogy mielőbb meggyógyuljak végre?

Figyelt kérdés

Péntek óta vagyok beteg, a tünetek az alábbiak: felváltva láz (38.6) és hőemelkedés (38 alatt), torokfájás (olyan, mint ha üvegszilánkokat nyelnék), köhögés, taknyosság. Covid tesztem negatív lett, háziorvostól kaptam antibiotikumot (Amokil 875 mg / 125 mg), ennek a beszedésében jelenleg pont a felénél tartok. Emellett szedek még D vitamint (4000 NE dózisbanm napi 1 szem). Szombaton voltam a legrosszabbul, egész nap láz (38.6 körül), gyengeség, csak feküdtem. Álmos vagyok, de aludni nem tudok, 4-5 órát ha alszok éjszaka az már jónak számít. A köhögéstől már fájnak az oldalaim. Sosem szoktam betegeskedni.


Tudnátok ajánlani főleg vény nélkül kapható szereket, amivel elő tudnám segíteni a mielőbbi gyógyulásomat, mert lassan beleőrülök ebbe a szerencsétlenkedésbe. Sok tennivalóm lenne a családban is és a munkahelyemen is.



jan. 15. 09:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt az antibiotikum és a pihenés fogja megoldani, semmi más.

A köhögésről ki kellene deríteni hogy száraz vagy hurutos. Ha hurutos akkor köptető mehet nappalra pl acc long. Illetve ha hurutos ha száraz estére kérhetsz köhögéscsillapítót hogy tudj aludni. Nekem háziorvos coderit-et szokott felírni.

Igazából a tüneteket lehet kezelni. Torokfájdalmat szopogatos tablettaval (pl septolete doritricin tantumverde stb) lazat lazcsillapitoval (algopyrin algoflex stb) kohogest feloldani ha hurutos, es izomfajdalmakra gyulladascsokkenti (cataflam voltaren).

De ezektol nem gyogyulsz hamarabb. Az antibiotikumtol es a pihenestol gyogyulsz hamarabb na meg a rengeteg folyadektol 3-4 liter legyen meg. A tobbi csak a tuneteket enyhiti h kevesbe legyel fosul

jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Orvoshoz kéne menned.
jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Szedjél 1000-1500 mg C-vitamint, egyél sok gyümölcsöt, igyál napi minimum 2 liter folyadékot, esetleg Béres csepp extrát is csepegtess a vizedbe napi 10 cseppet, gőzöljél kamillateával, reszelj a mézbe gyömbért és azt edd meg.
jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha kohoges akkor en az inhalálásra eskuszom. Ha nincs inhalálód prolasztóval akkor forralsz pl kamilla teat mert az gyulladascsokke to es a gőz fölé hajolsz es befeded magad meg a forralt cuccot egy pleddek vagy torolkozovel stb es azt lelegzed be 10 percig
jan. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok folyadék, pihenés, antibiotikum. (bár lehet vírus, akkor kb mindegy)
jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Dehát még csak hétfő van.
jan. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
A D vitamin rendben van, de fejeld meg min. 3000 mg C vitaminnal is.
jan. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, ma már annyira elviselhetetlen volt a köhögés, hogy este bementem az ügyeletre, ahol csináltak covid tesztet és pozitív lett.
jan. 16. 19:29
 9/12 Sssaszem ***** válasza:
Jaj, jobbulást kívánok. :) Mit adtak a Covidra? Hogyan tovább?
jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Covidra nincs gyógyszer, majd elmúlik.
jan. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!