Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális cukorszint mellett...

Normális cukorszint mellett hipozás?

Figyelt kérdés

Endokrin kivizsgálás alatt vagyok éppen. OGTT során az amúgy is alacsony kezdő cukorérték (4.3) bezuhant 2.8-ra 60 percnél és 120 percre is csak 3.1 lett. Rosszul is voltam, majdnem elájultam. Már regebb óta érzek gyakran hasonlót, hiába tartom a diétát, rendszeresen érzem ugyanezt a rosszullétet. A doki erre azt mondta, hogy valószínűleg rendszeresen bezuhan ugyanígy a vércukor szintem és ezért alakul ki a hipoglikémiás állapot. Amíg tart a kivizsgálás (a többi érték alapján agyalapi mirigy működési zavarra gondol, a meglévő pco mellett), azt tanácsolta, hogy vegyek vércukormérőt és mérjem a cukorszintet felkelés után, illetve valahányszor rosszul érzem magam.


Azóta egyszer sem mertem olyan alacsony értéket, mint az OGTT során. A rosszullét alatt pedig mindig normál tartományban van a cukorszint, a legalacsonyabb 5.4 volt, a legmagasabb pedig 7.3, de ez étkezés után volt fél órával.


Mi okozhatja ezt? Miért érzek rosszullétet, ha a vércukor nem indokolja és az eddigi eredmények alapján nincsen inzulinrezisztenciám?


Ha az agyalapi miriggyel gond van, akkor az okozhatja valamilyen módon ezt?


jan. 21. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem leginkább a dumping szindrómára emlékeztet amit leírtál.
jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincsenek olyan tüneteim, amiket ehhez írnak, illetve a gyomrom is teljesen ép és egészséges, uh-n többször is ellenőrizték a többi belső szerv mellett
jan. 21. 10:45
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Inni kell a vizsgálat közben sok vizet, az csökkenti a rosszullétet. Neked ilyen a szervezeted, ezt fogadd el, de majd a vizsgálatok után kiderül van-e mégis valami probléma. Párom is ilyen, de erre csak az a megoldás van, hogy többször kell kevesebbet és lassú felszívódású szénhidrát ételeket enni. Otthon egyébként szinte sosem fogsz rossz értéket mérni, mert ott nincs meg az a stressz faktor, plusz a szervezeted nincs leterhelve, mint egy terheléses cukor vizsgálatnál. Gondold el, hogy ott ülsz 2 órát, addig nem ehetsz semmit és az elején mindössze 75gr cukorral vagy, amire jön egy hirtelen, nálad meg úgy látszik egy intenzívebb inzulin válasz, persze hogy ettől beesik a cukor. Agyalapi mirigy probléma is lehet, de annak úgyis csak gyógyszeres kezelési módja lesz, páromnak is az van több mint egy éve, szedi, de a cukorérték ugyanolyan, semmit nem változtat rajta, étkezéssel lehet ezt csak megoldani.
jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a periferias verbol vett minta sok meresi hibara ad lehetoseget es nem olyan erzekeny... de nyilvan otthon meg nem vehetsz venas vert. Szoval valoszinuleg alacsonyabb az a cukor, mint amit mutat olyankor az otthoni mero.
jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hogy melyik a pontatlanabb, azt nem tudom, de az biztos, hogy nagy eltérés van a 2 között. Legutóbb páromnak teszttel néztek terheléses cukor előtt, hogy ugye csinálhatják-e, akkor lett 5,6,aztán vért vettek vénából 1 perc múlva, ott a 0 perces már csak 4,7 volt, szóval az egész egy nagy hibahatáron mozog, semmi értelme ezeknek a vizsgálatoknak.
jan. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 A hazi ujjbegyes mericskelesnek njncs ertelme, de a venasnak nagyon is van. De azt csak laborban tudja megcsinalni szakkepzett asszisztens/orvos... ezt irtam le a 4. kommentemben is. Szerinted a surgossegin megis hogyan tartjak eletben a betegeket, ha a venas vervetelnek nem lenne ertelme?? Azert gondolkodni er... es laikus inkabb ne okoskodjon.
jan. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!