Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire mondják azt, hogy PCOS-em...

Mire mondják azt, hogy PCOS-em van?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy PCOS-em van

de pontosan ez mit takar? mi miatt alakul ki?



Hormonális beteg azt hallottam már, de mitől lehet?


jan. 21. 20:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Endometriosist nogyogyasszal.


Endo = belso

metr/o/i/a = méh

osis = malkondíció


endometriosis = belso (szovetekkel kapcsolatos) + metr/i (méh) + osis (malkondíció, rendellenes állapot)

jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ja és mint írtam magán, nem kevés pénzért.


Jövőhéten megyek, úgyhogy megpróbálom újra mondani, csak annyira izgulok ott, túl akarok lenni rajta, hogy teljesen elfelejtem amúgy miért is mentem.....

jan. 21. 22:26
 13/21 A kérdező kommentje:
Hátrahajló méhem is van, lehet hogy ezért is fáj jobban.
jan. 21. 22:27
 14/21 anonim ***** válasza:
Egyebkent fajdalomcsillapitoval csokkentik a fajdalmat, de van ra gyogyszer, de az meg endokrinologia.
jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Akkor gondolom magánba mész. Akkor nem feltétlenül kell az orvos előre. Online megvan, hogy mivel tudnak diagnosztizálni, milyen vérvételekkel. Azokat csináltasd meg, aztán a kész vérvétellel menj az orvoshoz, hogy ez van, van-e ebből valami? Ő is azt fogja mondani, hogy ezek kellenek amúgy is, akkor minek fizess neki kétszer? Főleg, ha ennyire szívesen hallgat meg...


Nemi hormonok:

Menstruációs ciklus (első felében) 3-5.napján:

· LH

· FSH

· Prolaktin

· Ösztradiol

· Progeszteron

· Tesztoszteron

· DHEA

· D-vitamin

· AMH


Menstruációs ciklus 2.felében is, pontosan ovuláció+7nap, azaz 29-30napos ciklus esetén a 22-23.napon:

· Ösztradiol

· Progeszteron


Inzulin rezisztencia kiszűréséhez (terheléses minimum 3 pontos)

· glükóz

· inzulin


Ha Synlabba szoktál járni, akkor nézd meg a csomagokat. Már nem emlékszem melyikbenm de valamelyikben elég sok benne van. Tudom, hogy van babaváró és van női hormon csomag is.


Amúgy az, hogy a végbeled fáj ilyenkor az lehet normális. Csak a fájdalom mértéke kérdéses. A fogamzásgátló pedig nem megoldás, csak elnapolja a gondot.

jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

14:

Mármint a PCOS-re van gyógyszer vagy az endometriózisra?


15:

Nem Synlabba szoktam

Járok endokrinológushoz is magánba és nőgyógyászhoz is magánba


Az endokrinológus adott beutalót laborba, amit a kórházban csináltak meg

Menstruáció 3. napján voltam:


Prolactin van ez elég magas 70,8 - 567,0 helyett 681,5

Öszradiol: 85,6 pmol/L

Progesteron : 2,4 nmol/L

Testosteron : 1,36 nmol/L

Dehidroepiandrost.szulf: 6,3 umol/L

D-vitamin: 76 nmol/L

Glukóz: 6,1


A rövídítéseket nem tudok mit jelentenek amit írtál: AMH, LH, FSH

ilyeneket nem találok


Nekem csak a menstruáció 3. napot mondta, 22-23. napot nem


Illetve voltam már olyanon, hogy cukorterheléses 1x 2 éve az sem lett jó, de oda nem írt új beutalót

jan. 21. 23:08
 17/21 anonim ***** válasza:

22-23 napi nélkül nem lehet ösztrogén dominanciát megállapítani.


Nem tudom államiban ezek hogy vannak, küldöm a synlabos verziót és ott láthatod a leíràst:

[link]

[link]

[link]


Az AMH igazán nem fontos, az csak benne maradt mert bemásoltam, hogy nekem milyen listát adott a doki.

jan. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Neked amúgy a progeszteron-ösztrogén arányszámod 32.36. Ez minimum 100 kellene, hogy legyen. Ez ösztrogén dominanciát mutat (de mint mondtam kell a 22-23. napi is).


A glükóz-od magas. Azt is mindenképp meg kell nézetni. 5.6 fölött már magasnak számít és lehet, hogy vannak inzulin problémáid.

jan. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

igen a PCOS-al is lehet endorkinologushoz menni mert alapbol endokrinologiai rendellenesseg, hormonalis, nem logikaval mondom, hanem ez igy van ha utananezel, megkerdezed az orvost. Petefeszek hormonjai, pajzsmirigy- es adrenalis (ez meg vese) hormonok is szerepet jatszanak ebben. Hogy itthon mi a gyakorlat, azt nem tudom. De egy urulogus ennyire nem fog erteni a hormonokhoz, max anatomiahoz, de mukodesehez nem.


PCOS = polycystic ovary syndrome


[link]

jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

17:

Többször voltam már az endokrinológusnál nem kevés pénzért, és sosem adott nekem beutalót hogy 22-23 napon menjek, csak a menstruáció 3. napján mentem mindig vérvételre


Köszi a linkeket!


18:

Nekem egyébként azt mondta az orvos, hogy 6-ig normális teljesen rendben van. Eddig mindig 6 alatt volt, de közel a 6-hoz, most lett először 6 felett.

Hol kell megnézetni? Nem tudom mire gondolsz.

Látja, látta eddig is, hogy magas de különösebben nem mondott semmit, csak hogy 6-ig oké addig normális az érték. 160 grammos diétát javasolt, amit csináltam egy ideig, de bele fáradtam , viszont mindig zero, és tk. dolgokat veszek


Nyilván vannak inzulin problémák, mivel nem jók az értéket, de nekem csak diétát javasolt, illetve 3 havi merckformint, de semmit nem ért, és myo inozitolt.

jan. 22. 13:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!