Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mini stroke-ok éjszakánként?

Mini stroke-ok éjszakánként?

Figyelt kérdés

34 éves ffi vagyok, az elmúlt hetekben többször is előfordult éjszakánként 1-2 alkalommal, nyugalmi állapotban elalvás előtti percekben, vagy félálomban, hogy a szegycsontom mögött 1 mp-re mintha valami megszorítaná a mellkasomat belül. Semmi egyéb panaszom nincs ekkor, csak az az ijesztő 1 mp-es szorítás.

Mi lehet ez? A szívem? Vagy infarktusom lesz hamarosan?

Miért csak ilyenkor jelentkezik?


jan. 25. 07:31
1 2
 1/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Most akkor STROKE vagy infarktus? Lehet az reflux is ha csak fekvő helyzetben vsn, de ha nagyon zavar, akkor belgyógyászat és kardiológia.
jan. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Úgy tudtam, hogy szívre is használják a stroke-ot, mindegy ez a lényegtelen része.

Az biztos, hogy refluxom van. De az tud ilyen tünetet okozni?

jan. 25. 07:35
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

a szív sosem kap strokeot csak agyvérzésre használják ezt a szót

Lehetséges szívritmuszavarod van, egy labor meg egy ekg kardiológia tényleg nem ártana

jan. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyéb esetben pedig nincs panaszod? Egy szívprobléma nem ilyen. Én is inkább a refluxra gondolnék, ha más panaszod nincs. De tény, egy kardiológiai kivizsgálás még senkinek nem ártott.
jan. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

EKG volt nyáron. Semmi különöset nem találtak, amikor jogosítvány hosszabbításhoz kellett.

Milyen panaszomnak kellene még lenni? Nem fáradok, nem szorít mozgás közben. Néha időszakosan pár éve már van extrasystolem, de az jön meg megy.

Meg gyerekkori mitralis prolapsusom van.

jan. 25. 07:43
 6/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kérdés, hogy nálad a refluxot mi okozza, mert ha pl. rekeszsérv, vagy záródási probléma, akkor okozhatja túlsúly, vagy félig ülő helyzetben aludj, ha tudsz. Nekem gyanús, hogy csak éjszaka fekve érzed.
jan. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlsúlyos. Évek óta van refluxom. Időszakos jelleggel szedek ráé gyógyszert, amikor érzem, hogy nagyon mar.
jan. 25. 07:46
 8/16 anonim ***** válasza:
Ez NEM stroke és nem infarktus, hanem egyszerüen REFLUX.
jan. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ismert refluxod van, tudsz róla.

Mi a kérdés?

jan. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az, hogy a reflux nálam csak hosszan tartó maró érzést okozott.

Ez 1 mp-es szorító érzés a szegycsont mögött alvás előtt fekvő állapotban. Tud ilyet a reflux?

jan. 25. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!