Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mini stroke-ok éjszakánként?

Mini stroke-ok éjszakánként?

Figyelt kérdés

34 éves ffi vagyok, az elmúlt hetekben többször is előfordult éjszakánként 1-2 alkalommal, nyugalmi állapotban elalvás előtti percekben, vagy félálomban, hogy a szegycsontom mögött 1 mp-re mintha valami megszorítaná a mellkasomat belül. Semmi egyéb panaszom nincs ekkor, csak az az ijesztő 1 mp-es szorítás.

Mi lehet ez? A szívem? Vagy infarktusom lesz hamarosan?

Miért csak ilyenkor jelentkezik?


jan. 25. 07:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen, tud.

Nyilván, ha aggaszt, akkor belgyógy, kardio, de 99%, ugyanezt fogják mondani.

Ha vízszintesből feljebb csúszol, vagy magasabb párnával alszol, akkor megritkul a dolog, egyébként

jan. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nagyon örülnék neki, ha nem szív eredetű lenne, mert egyébként nagyon ijesztő.
jan. 25. 08:35
 13/16 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, random mellkasi fájdalmak már hónapok óta. Sokszor este is, ahogy te is írod. Én ezzel voltam már kardiológusnál, voltam SBO-n. Szívultrahang teljesen negatív, mellkasröntgen teljesen negatív, EKG-n van ismert jobbszárblokk, egyebekben negatív. Elmentem fül-orr-gégészhez, kérdezte tudok-e róla, hogy refluxom van? Azt mondta teljesen szét van marva a torkom a savtól. Úgyhogy ennyivel nyugtáztuk is a történetet, a szívem rendben.


De megértelek, a mellkasi panaszok mentálisan nagyon megterhelők. Nekem még így is, hogy minden bizonnyal a reflux okozza.

jan. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, tud ilyet a reflux, de ha te komolyabbnak érzed, akkor elmehetsz kardiológiára, belgyógyászatra, esetleg gasztróra, úgyis hónapok a várólista, lehet már változott a reflux intenzitása azóta.
jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez a csendes reefluxra tipikus tünet, megoldás a megemelt fejrész illetve magnézium szedése
jan. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha egy rög a labadban elakad akkor az melyvenas trombozis. Ha a tudodben akkor embolia. A sziv ereiben akkor infarktus, ha az agyban akkor stroke.
febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!