Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorterhelésen rossz eredmény?

Cukorterhelésen rossz eredmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Voltam cukorterhelésen kismamaként. Az éhgyomri cukrom 4,6 lett viszont a 120 perc után 3,5. Másnak is volt így? Ez mennyire rossz eredmény? Beszéltem a terhesgondozással elvileg diabetológiára küldenek.



jan. 25. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezzel nem tudom, miért küldenek a diabetológiára. A terhesség inzulinrezisztens állapot, a méhlepény által termelt hormonok miatt. Emiatt lehet alacsonyabb a 120 perces, mint a kiindulási. Amúgy ha nem lennél terhes, ez inzulinrezisztencia gyanú lenne és nem lenne normális.


Lehet, hogy attól félnek, máskor is így leesik és ezzel akarnak csinálni valamit.


Mindenesetre szerintem nem kell aggódnod a baba miatt. Magad miatt esetleg, ha azt javasolják hogy csupa lassú szénhidrátokat egyél hogy ne essen le, az nem túl élvezetes, de szerintem ennél rosszabbra nem kell számítanod.

jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Így is nagyon odafigyelek mit eszek, szóval kíváncsi leszek. Köszönöm a választ!
jan. 25. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!