Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cukorterhelés eredményem...

Cukorterhelés eredményem rossz lett, megnéznétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan szeretnénk gyermeket vállalni és szeretnék egészségfronton is egy kicsit fejlődni.

A ciklusom rendszertelen, a nőgyógyász meg is állapította a PCOS-t. Sajnos kb. 20 kg súlyfeleslegem is van. Elmentem cukorterhelésre, ahol az alábbi értékeket produkáltam:

Glükóz 5.0 mmol/L

Glükóz 60' 6,3 mmol/L

Glükóz 120' 4,9 mmol/L


Inzulin 8,0 mIU/L

Inzulin 60' 78,8 mIU/L

Inzulin 120' 42,4 mIU/L


HOMA-IR 1,78


Ti is ránéznétek? A háziorvosomnak mutattam, aki azt mondta, hogy az inzulin értékek nagyon rosszak és szakorvoshoz irányított.


Köszönöm a segítséget!


2023. márc. 8. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem IR. Nekem is hasonló értékeim voltak.
2023. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Az én eredményeim:

Glükóz 0' : 4,4

Glükóz 60': 9,3

Glükóz 120': 6,5


Inzulin 0' : 2,1

Inzulin 60' : 74,9

Inzulin 120' : 32,9

Nekem IR-em van.

Gyógyszert nem kaptam rá, diétáznom kellett csak. PCOS nekem nem volt, és súlyfeleslegem sem. Inszeminációval lettem terhes, terhességi cukorbetegségem volt, ami asszem az IR-eseknél "alap".

2023. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
26%

A cukorterhelés eredményeid alapján úgy tűnik, hogy a vércukorszinted normális tartományban van, de az inzulin szinted magasabb a kelleténél3. Ez arra utalhat, hogy inzulinrezisztenciád van, ami azt jelenti, hogy a sejtjeid kevésbé érzékenyek az inzulinra és többet kell termelnie a hasnyálmirigynek. Az inzulinrezisztencia gyakori okozója a PCOS-nek és növeli a cukorbetegség kockázatát.


A háziorvosod jól tette, hogy szakorvoshoz irányított. A szakorvos feltehetően el fogja végezni az OGTT vizsgálatot, ami egy részletesebb cukorterheléses teszt. Ezzel meg tudja állapítani, hogy milyen mértékű az inzulinrezisztenciád és milyen kezelést javasol.


Addig is érdemes odafigyelned az életmódodra: egyél egészségesen, mozogj rendszeresen és próbálj lefogyni. Ezek mind segíthetnek csökkenteni az inzulinrezisztenciát és javítani a PCOS tüneteit.

2023. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

" A szakorvos feltehetően el fogja végezni az OGTT vizsgálatot, ami egy részletesebb cukorterheléses teszt. "


B+ szerinted most min volt?😂

3 pontos ogtt-n.


Jó szakorvos még véletlenül se terheli újra ilyen értékek mellett.

2023. márc. 9. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
37%
Az inzulin magas. A többi normális.
2023. márc. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!