Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Teljes Pet CT-t melyik szakorv...

Hosztafi Erna kérdése:

Teljes Pet CT-t melyik szakorvos írhat ki?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni PET CT-re,hogy sokkal nyugodtabb legyek. Emlőrákom volt júniusban. Kontorll vizsgálatokra a dokim nem akar írni PET CT-t. Magán nagyon drága. Mely szakorvosok írhatnak ki teljes testre? Köszönöm a segítő válaszokat.

jan. 30. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat igazabol barmelyik, ahol felmerulhet a gond, de elkuld onkologushoz nagy valoszinuseggel es rairja, hogy PET CT kene meg valami diagnozist ir oda kerdojellel. Lehet az neurologus, endokrinologus plane, maga az onkologus, nogyogyasz, belgyogyasz kervenyezheti ha gyanut lat.
jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Magán nagyon drága, de szerintem azt sem lehet orvosi javaslat nélkül. Szakorvosi beutaló kell hozzá, ahogy 1-es írta.
jan. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljes PET ct-t szerintem nem támogatja a tb, csak egy adott testrészen, ahol indokolt lehet. De háziorvos nem, csak szakorvos. Esetedben onkológus jöhet szóba, de csak indokolt esetben. Engem tüdődaganat gyanúval küldött el a tüdőgyógyász szakorvos kontrasztos CT vizsgálatra, röntgen felvételen talált "folt" alapján.
jan. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
A PET-CT-nek meghatározott indikációs köre van, csak bizonyos betegségek bizonyos stádiumainál írható, és akkor is onkoteam döntés alapján...
jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, egy egész jogszabály arról, hogy mikor, ki, hogyan kérhet PET CT-t.

jan. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
febr. 15. 14:05
 7/7 anonim ***** válasza:
A PET CT-t nagyanyamnak TB-vel csinaltak, semmibe nem kerult.
febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!