Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttkori spektrum zavar /...

Felnőttkori spektrum zavar / asperger diagnózist ki tud a legjobban felállítani? Klinikai pszichológus? Vagy erre szakosodott szakorvos? Vagy csak egy teljes csapat?

Figyelt kérdés

Fizetős is érdekel, mert állami intézményekbe alig lehet bekerülni.

Csak találgatni lehet 40 éves korban, ha gyerekkori emlékek nem állnak rendelkezésre?



2023. júl. 13. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszichiáter
2023. júl. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
2023. júl. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Felnőttkorban is egyértelmű jelei vannak ennek? Mármint hogy jelentkezik mindenkinél, aki érintett?


- nem tud szemkontaktust tartani

- merev arckifejezés

- kapcsolatteremtési nehézségek

- társasági öröm hiánya

- iróniát, finom humort nem érti

2023. júl. 14. 23:22
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nincsenek egyértelmű jelei, megtanulnak az emberek maszkolni. Pl. lehet nekem is van, mert ezek a tünetek 1-1től igazak rám is, meg egy halom másik is, de nem foglalkoztam vele, és az ADHD-t diagnosztizáló orvos sem vett észre az ADHD-nál többet. Mire felnő az ember megtanulja, hogyan illeszkedjen be, hogy ne nézzék ki, hogy ne nevessék ki, stb. Sokan már azt is elfelejtik, hogy xy miért is kellemetlen neki, annyira hozzászokott. (nálam az érintés pl. ilyen volt)
2023. júl. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ebből kifolyólag gondolom nagyon nehéz is diagnosztizálni felnőtt korban (?)


Iróniát nagyon nehéz megtanulni, mert rendkívül változatos és szerteágazó és elég sok fokozata van, végtelen értelmű jelentéssel. Nem?


Téged diagnosztizáltak egyébként?

2023. júl. 15. 15:15
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Fogalmam sincs mennyire nehéz, ha egyszer az ember eljutott a megfelelő szakemberhez.


"Iróniát nagyon nehéz megtanulni, mert rendkívül változatos és szerteágazó és elég sok fokozata van, végtelen értelmű jelentéssel. Nem?"


Hát, ebből sok problémám van mai napig, főleg azért is, mert szeretek vitatkozni, és nem ritkán belekötök abba, aki nyilvánvalóan csak ironizált, csak épp nekem nem esik le, de hát na.


"Téged diagnosztizáltak egyébként?" Nem, ahogy mondtam csak ADHD-val. Nem mondom, hogy ASD-s volnék, de nem lepne meg külünösen.

2023. júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én sem tudom, csak anno elolvastam a 2. pontban szereplő linkedet.

Abban szerepel egy teszt, amit jelentkezés előtt szükséges kitölteni és a kérdések jelentős része a gyerekkorra vonatkozik, ott a legegyszerűbb eldönteni, ott még nem maszkol az ember.

Csak ahhoz szükség van a szülőkre és a tűpontos emlékezetükre. Nem hinném, hogy anno olyan szemmel is vizsgálták a szülők a gyerekeiket. Szinte ismeretlen fogalom volt.


Ha egyértelmű a helyzet, akkor a jelenből is tudnak következtetni a szakemberek. De ha kérdéses, akkor viszonylag nehéz dolguk van szerintem.

2023. júl. 15. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!