Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt orvos, vagy ápoló,...

Van itt orvos, vagy ápoló, aki adna tanácsot?

Figyelt kérdés
Fáj a nyakam, illetve a koponyám, folyamatosan zúg a fülem, de nincs fülészeti problémám, voltam a háziorvosnál, elküldött röntgenre, kiderült hogy arcüreggyulladásom van, kaptam gyógyszert meg antibiotikumot, viszont a fej illetve nyakfájásom nem múlt el, fáj is, meg nyomásérzésem van, meg sokszor szédülök, nagyon gondolkodom egy CT-n, de félek a sugárzástól, ráadásul csak 25 éves vagyok, most nem tudom hogy megcsináltassam e a CT-t, nagyon tanácstalan vagyok.

jan. 31. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

a sugarzastol ne felj, mert nyaron amikor kimesz es leegsz akkor is kapsz jo sok sugarzast, es abbol lesz a D vitamin a szervezetedben.


Alapbol is sugarzasok tomkelegevel vagy korulveve, amihez rutin szeruen vagyunk hozzaszokva. Peldaul repulogepen, vagy ha banan van a kezedben - igen a banan sugaroz nezz utana erdekes, de az sugaroz a legjobban, na meg a cigarettasok tudeje.


Es ott van a kozmikus sugarzas amiket a Fold elharit nagyreszt, de kis reszt atjut, es ahogy setalsz az utcan, vagy bent vagy a szobadban, megint sugarzast kapsz. Ennyit a sugarzasrol.


Menj el CT-re, a tobbire nem tudok mit irni, ne fogadd meg senki igeretet itt meg tanacsat, hanem menj dokihoz, panaszkodj, es kerj CT-t. De egyebkent nincs ott a papiron, hogy panasz eseten kontroll? Mindig szokott lenni szinte, hacsak nem a sarkon a palinkas jani allapitotta meg a diagnozist meg irta fel az 30%-os "antibiotikumot".

jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Háziorvos írta fel az antibiotikumut, nem akarom semmilyen jelzővel illetni a háziorvosomat, de ő nem igazán akar foglalkozni az ízületi fájdalmaimmal, két hónapja szenvedek, kint dolgozom külföldön, de így nem tudok visszamenni, küld a háziorvos is jobbra balra, de semmit nem ér, és már nagyon elegem van. Ezért akarok CT-t csináltatni.
jan. 31. 14:03
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Pff semmi bajod nem lesz a cttől...nekem volt,1 perc az egész és mindent kimutat.
jan. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát én úgy tudom, hogy legalább 10 percig bent kell feküdni, vagyis ezt olvastam. Neked hány évesen csinálták?
jan. 31. 16:07
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Kb 10 éve. Én fogászatin voltam elvileg,de az egész koponyám látszott rajta. A nyakamig minden. Ha bármi lett volna,azt észreveszik.
jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát valószínűleg akkor elmegyek. Köszönöm a válaszokat.
jan. 31. 23:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia. Orvos vagyok. Ne CTt csináltass hanem MRIt. Fiataloknál ilyen panaszokkal sokkal több minden releváns betegséget mutat és nincs sugárterhelés (fém nem lehet a szervezetedben). MRIből is többféle van, natív, kontrasztos, fMRI, sztem neurológussal beszéld meg (állami vagy magán) hiszen a leletet, amit a radiológus ír, ki is kell majd értékelnie, mert azzal önmagában nem leszel sokkal előrébb.
febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Szia. Köszönöm a válaszodat, én is gondolkodtam ma, hogy inkább MR-t csináltatok, mert ott nincs sugárterhelés, csak arra lelkileg nagyon fell kell készülnöm, a bezártság miatt, ugyanis pánikbeteg vagyok.
febr. 1. 19:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Ott kontrasztanyag van,ami sztem rosszabb.
febr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a CT-nél is kell kontrasztanyag.
febr. 2. 01:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!