Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szív jellegű panaszaim vannak,...

Szív jellegű panaszaim vannak, van itt kardiológus aki adna tanácsot nekem?

Figyelt kérdés

A gyógyszereim: Ivabradine 2x5mg, Blocalcin 2x60mg, Coverex AS 2x5mg + Milurit 300mg és Foster Turbuhaler napi 2x 1 fújás az asztmámra. Ezeket már több mint 4 éve szedem.


Ami a panaszaimat illeti gyakran olyan erős nehézlégzés jön rám, hogy konkrétan úgy érzem, hogy meghalok alig kapok levegőt és nagyon nyom a mellkasom. Voltam SBO-n is emiatt a mentő vitt be de csak megfigyelésre tartottak bent, igaz az orvos coronaria CT-t és terheléses EKG-t javasolt, ami azóta se történt meg. Ennek már úgy 2 éve.



2022. aug. 25. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
És mért nem történt meg? Neked kell beutalót és időpontot kérni, nem fog csak úgy magától "megtörténni". A gyakorin nincs kardiológus, de vizsgálat nélkül amúgy se lehetne kitalálni az okát. Már a gyógyszerek miatt is kellene felülvizsgálat.
2022. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Voltam kardiológián a helyileg illetékes kórházban, de nem küldtek semmilyen vizsgálatra mert nem tartják szükségesnek. A túlsúlyommal magyaráznak mindent.
2022. aug. 26. 00:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor próbálkozzál újra. Gondolom, ráírták a sürgősségin a leletedre a javaslatot. A túlsúly meg a betegség nem egymást kioltó fogalmak.
2022. aug. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg megpróbálhatnád a fogyókúrát akkor, ha ezt javasolták, ert azért az is nagyon sokat tud segíteni. Kérj egy beutalót az Országos Kardiológiai Intézetbe a háziorvostól és ott az orvos el fog küldeni a kardiológiai vizsgálatokra, melyeket az intézményen belül megoldanak, csak nem aznap, hanem kapsz időpontokat. Én covid után voltam rosszul. Magas lett a vérnyomásom, össze vissza vert a szívem és nem voltam túlsúlyos, de 69 kg-ról diétával lefogytam 10 kg-ot és azóta minden helyreállt.


Az esetleg nem lehet még, hogy pánikbetegség tüneteit érzed?

2022. aug. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!