Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy derült ki, hogy cukorbete...

Hogy derült ki, hogy cukorbeteg vagy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, a google a barátom és már elolvastam milyen tünetei vannak annak, ha valaki cukros, de most olyanok válaszára lennék kíváncsi, akik valamilyen panasz miatt felkeresték az orvosukat és kivizsgáltatták magukat. Milyen tünetetek volt, amiért végül orvoshoz mentetek?


Én nagyon szorongok és pánikbeteg is vagyok, azt vettem észre, hogy akkor lesz pánikrohamom, ha éhes vagyok. Attól, hogy éhes vagyok olyan érzésem van, mintha nem kapnék levegőt és ettől bepánikolok és jön a mellkas nyomás, gyengeség, remegés, félelem érzet. Ilyenkor bekapok egy egész vagy egy fél frontint (0.25mg szedek) és néha elszopogatok egy szőlőcukrot is, mert folyton megijedek, hogy el fogok ájulni. Emiatt kezdtem el azon aggódni, hogy nem-e lehet, hogy cukros vagyok.


Hányásfóbiás vagyok, ezért sokszor nem megy az evés. Nyáron kaptam rá antidepit, ami étvágyat csinál, 16kg híztam is (eléggé le voltam fogyva). De most pár napja megint nagyon rosszul eszek, semmi étvágyam, és folyton ezt a légszomjat érzem.


Szerintetek ez csak a pániktól van, vagy köze lehet a cukorhoz?


Jövő héten megyek dokihoz.



febr. 12. 07:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szomjas voltam, ittam rengeteget és ezután hirtelen jött rám a vizelési inger. A wc-re éppen odaértem, sokszor majdnem bepisiltem. Másodperceken múlt , hogy nem a gatyámba kezdtem el csurgatni. Vettünk valami lakmuszpapírszerű dolgot a patikában ami a vizeletben lévő cukrot hivatott kimutatni. Tele volt cukorral a vizelet. Úgyhogy mentem a vérvételre és ott egyértelmű volt már a diagnózis.
febr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Barátomnak úgy derült ki, hogy sokat fogyott, állandóan szomjas volt és állandóan pisilnie kellett.

Szerintem neked a mentális bajaid okozzák a tüneteidet.

febr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Rokonomnak úgy, hogy rengeteget kezdett el enni. Egyszer elmentünk egy étterembe, ahol legtöbben a kikért adagot se bírták megenni, ő meg még 3x rendelt magának kaját mert azt érezte lefordul a székről ha nem eszik.

Mindezek mellett fogyott de már csak akkor ment orvoshoz amikor elkezdett krónikus mértékben hányni.

febr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi az eddigi válaszokat.

febr. 12. 10:56
 5/14 anonim ***** válasza:
Én rákos voltam és amíg nem volt más tünet sokszor esett le a cukrom 1,9-2,2-re. Ez miatt volt otthon vércukormérő. A kemoterápia alatt is méregettem rendszeresen és látszott, hogy egyik napról a másikra magas lett. Mellékhatás mondták.
febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Terhességi cukor derült úgy ki, hogy a szűrésen nem akadtam fenn, de önszorgalomból mértem magamnak otthon néha és egyszer este nagyon magas lett (10,5, terhesen 7-ig, max 8-ig jó). Aznap folyamatosan szomjas voltam, rengeteget pisiltem is, de nem gondoltam rosszra. 3 napig mértem rosszakat, de mire orvoshoz jutottam, magától rendbe jött. Így is a terhesség végéig cukorbetegnek kezeltek, biztos, ami biztos.
febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Nincs neked pajzsmirigy túlműködésed?
febr. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, még gimis koromban nézték a pajzsmirigyem, akkor nem volt,de vérszegény voltam. A legszomj lehet a pajzsmirigy túlműködés tünete?
febr. 13. 02:43
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként sm beteg vagyok 3 éve.
febr. 13. 02:47
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Mi az az sm? Csináltass pajzsmirigy vérképet. Igen,amiket leírtál,lehet pm túlműködés tünete.
febr. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!