Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől viszkethet a bőrőm...

Fecalol kérdése:

Mitől viszkethet a bőrőm fürdés/izzadás után?

Figyelt kérdés

Nagyjából 25 éve már (előtte kevés emlékem van) nagyon sokat viszket a bőrőm, főleg karon, combon, ritkábban hason és háton is.

Ami érdekessé teszi a dolgot, hogy ezeknek a viszketéseknek a 70%a fürdés után, 30%a pedig izzadás közben/után jelentkezik.

Illetve ha megmosom az alkarom a csap alatt, az 100%ban kiváltja ezt a viszketés.

Az évek során már kipróbáltam az összes kapható tusfürdőt, szappan, meg mindenféle fürdető kenőcsöket, semmitől nem múlt el. Se hideg se melegvíz nem befolyásolja, több országban is éltem már, mindenhol jelentkezett ez.

Vannak időszakok, amikor 1-1 hónapra eltűnik, vagy olyan csekély mértékben vizsketek, ami fel sem tűnik már, de általában fürdés után 30-120 percet szenvedek.

Nyáron szinte minden izzadás után ugyanez törnténik, de sűrűn előfordul télen is, ilyenkor hason és háton erősebb a viszketés.

Évekkel ezelőtt is voltam már bőrgyógyászoknál, illetve most egy pár hónapja is, senki semmit nem talált, semmilyen gyógyszer nem használt.

Most a vérképemből annyi kiderült, hogy pajzsmirigy problémám van, de erről többet egylőre nem tudok, mert május végére kaptam csak időpontot kivizsgálásra.

Sokszor rákerestem már erre a neten az évek alatt, nem találtam hasonló esetet, ezért gondoltam felteszem itt a kérdést most, hátha valaki találkozott már ilyen emberrel, vagy éppen ő is ebben szenved/szenvedett.

Illetve bármilyen ötletet is elfogadok, de mint írtam nagyjából már mindent is kipróbáltam.



febr. 12. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs ötletem de jobbulást. 👍
febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

víztisztító esetleg?

de ahogy emlitetted, több helyen próbáltad, nem változott, így sajna nem tudok mást mondani.

febr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Na,ez tipikus pajzsmirigy tünet. Ne is keresgélj tovább.
febr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyanez van. Korábban többször jártam bőrgyógyásznál, egy csomó mindenre kimutattak allergiát. Nem tudok minde allergént kikerülni, Suprasint szoktam szedni ha nagyon viszket, de az sem mindig használ. ok évvel ezelőtt pajzsmirigy-göbök miatt visgáltak, de a laborértékeim jók voltak, így azóta nem foglalkoztm vele. Én valamilyen krónikus gyulladásra is gyanakszom, pl. több rossz fogam van, akár az is okozhatja.
febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem minden eddigi allergia tesztem mindenre negatív lett. Nekem is voltak rossz fogaim, tavaly nyáron megcsináltattam mindet, az sem segített.
febr. 14. 08:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Családtagom pajzsmirigy beteg. Néha állítanak a gyógyszerén,olyankor jön ez a klasszik tünet. Nekem sajnos az utóbbi évben megemelkedett a tsh -m, de még határértéken belül mozog. Igen,ugyanez,fürdés után viszket a combom.
febr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!