Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet csak úgy azonnal magánél...

Lehet csak úgy azonnal magánéllátásba menni (nem tudom mennyi lenne kb) egyeztetés után hasi CT kivizsgálásra (emésztési problémák, hányinger, baoldali fájdalom étkezés után nem sokkal), vagy előtte végig kell járni a kötelező köröket (vérvétel, UH)?

Figyelt kérdés
Köszönöm, ha segítetek. Miskolc lenne. Nem tudom merre induljak, de 37 évesen ez a rossz közérzet, émelygés, néha szorulás, hasi fájdalmak nem tetszenek nekem.
febr. 14. 19:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Magánellátásban lehet menni CT-re amikor akarsz, főképp magánklinikákon van ilyen, de nagyon húzós az ára.
febr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
A CT eléggé megterheli a vesét, ezért a vérvétel indokolt.
febr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Ypszilon1980 ***** válasza:
51%
A CT nem viseli meg a vesét, a kontrasztanyag adás miatt kell vesefunkció,mert a vese fogja kiválasztani.
febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
47%
#3: és ugye a kontraszt anyag kell a CT-vizsgálathoz...
febr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Átmehetsz bármikor magánba, de készítsd a bankkártyádat.
febr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Az úgymond "kötelező" köröket nem azért kell végigjárni, mert unatkoznak az orvosok és úgy gondolják hogy te meg ráérsz, hanem azért, mert nem feltétlen szükséges nagyobb, megterhelőbb és mélyrehatóbb vizsgálat a diagnózis felállításához.


Vannak esetek aminél ez úgymond fordítva van. Egy kardiológiai esetnél általában mindig a legsúlyosabb eseteket zárják ki, és úgy haladnak visszafelé, hiszen mindig az életet veszélyeztető helyzeteket kell kizárni elsőre.


Az amit leírtál, 1000 féle betegség lehet, akár pszichés is, de bármi más is amire így reagál a szervezeted.


Elmész egy magán CT-re, otthagysz egy csomó pénzt és közben egy negatív lelettel sehova nem mozdultál el. Nem zártál ki egy csomó mindent, a problémád ugyanúgy fennáll, ettől még ugyanúgy lehet probléma a beleidben, a fejedben, hormonok, stb.stb.


Ilyen panaszokkal egy belgyógyászt keress fel és a diagnózist és a vizsgálatok megválasztását bízd rá.

febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Ypszilon1980 ***** válasza:
44%
#4:nem minden CT vizsgálathoz kell.
febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Nyilván nem 10-20 ezer lesz, erre rákészültem. Csak nem tudom mi a procedúra.
febr. 14. 20:31
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen panaszok esetén első körben gasztroenterológiai vizsgálat kellene, nem CT. Ha ott indokoltnak látják, akkor elkoüldenekl CT-re is akár.

Egyébként a CT relatíve nagy sugárterheléssel jár, tehát magánintézményben sem fognak orvosi javaslat nélkül CT vizsgálatot végezni.


"FIGYELEM! A CT-vizsgálatokat az alkalmazott röntgen sugárzás miatt csak orvosi beutaló, vagy orvosi írásbeli javaslat alapján készítjük el, amely pontosan meghatározza a vizsgálandó régiót és jelöli a kontrasztanyag alkalmazásának szükségességét is. Alacsony dózisú mellkas CT-vizsgálatra azonban szűrő jelleggel, saját kezdeményezésre, a KomplexLabor szakorvosainak megerősítésével, is lehetőség van."


[link]


Ezt az összes magánszolgáltatónál leírják.

febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
6. Van itt egy elég jó orvos, UH viszgálatot el tud végezni magánban, 40 ezer/30 perc nála. Nagyon alapos, ahogy hallom, és nagyon sok embernél felfedezett már krónikus betegségeket (daganatot is). Csak nekem kiscsit gyanús a hasnyálmirigyem, édesapám idejekorán pont ilyen daganatban (vagyis a műtét után 6 évvel, fekélyes vérzésben) halt meg, szóval nálam rizikófaktor. Plusz a tüneteim, a hányinger, székelési zavarok, kényelmetlen hasi fájdalmak baloldalon és a belek tájékán akár egy krónikus hasnyálmirigy gyulladásra vagy Chron betegségre is adhatnak okot, azt meg tudtommal nem mindig mutatja ki az UH.
febr. 14. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!