Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet csak úgy azonnal magánél...

Lehet csak úgy azonnal magánéllátásba menni (nem tudom mennyi lenne kb) egyeztetés után hasi CT kivizsgálásra (emésztési problémák, hányinger, baoldali fájdalom étkezés után nem sokkal), vagy előtte végig kell járni a kötelező köröket (vérvétel, UH)?

Figyelt kérdés
Köszönöm, ha segítetek. Miskolc lenne. Nem tudom merre induljak, de 37 évesen ez a rossz közérzet, émelygés, néha szorulás, hasi fájdalmak nem tetszenek nekem.
febr. 14. 19:58
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ha nem tudnatok angolul: "Positron emission tomography, also called PET imaging or a PET scan, is a type of nuclear medicine imaging"


A pont a nuclear medicine imagingen van a hangsuly, amit adminisztralnak injektalva vagy oralisan..


Nekem ezt a baromsagot amit lerendeztek mar faraszto, tobbet nem irok, aki tudja, erti, ti meg hulyeskedjetek, meg en vagyok Merkely meg mit tudom en.


Tanuljatok es jobbulast.

febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy a pet-nél nincs kontrasztanyag, azt próbáljuk elmagyarázni, hogy a sima CT-nél is van, méghozzá jódtartalmú.

Nem tudom mit vagy képtelen ezen megérteni.

6 év orvosi egyetem, egy szakvizsga, meg két kontrasztos CT vizsgálat után hidd el, nem én vagyok a hülye, hanem te.

febr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:

A radiológus az orvos aki ki elemzi a képeket, megállapítja hol van elváltozás stb stb


A radiográfus pedig aki ELKÉSZÍTI a felvételeket.


Nem tudom mit gondolsz magadról, hogy így osztod az észt a semmire és olyan hülyeségeket beszélsz hogy fájdalmas olvasni is, szerencsétlen kérdezőt meg félre vezeted a hulyeségeiddel. Nehogy már egy egyetemi hallgatót te oktass ki, aki azt se tudja mi a pet ct

febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Jézusom. Te agyhalott vagy. És ne zavarjon, hogy amúgy KETTEN válaszolgatunk.


Olvass már egy kicsit a CT képalkotást, mert rettenetesen vakon vagy. Mit tanulsz okoska, bölcsészetet?…


Nesze, egy kis segítség:

[link]

febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Én nem hiszem el, hogy ezt nem direkt csinálja 😂
febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Jézusom.

Te keverted ide ezt az egész PET-CT-s f.szságot, mikor alapból CT-ről volt szó.


CT = computed tomography. Egy röntgen képalkotó módszer.

Ehhez a jobb felbontás és értelmezhetőség érdekében lehet alkalmazni iv. meg per os kontrasztanyagot. Ha tumort keresnek, akkor jellemzően ez szükséges is.


A PET CT = pozitron emissziós CT, amikor IZOTÓPOT adnak, és a szervek FUNKCIÓJÁT is nézik.


A PET-CT NEM EGYENLŐ A KONTRASZTANYAGOS CT-VEL.


Nem tudom, hogy ezen mégis mi a f.sz nem érethető.

febr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!