Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet csak úgy azonnal magánél...

Lehet csak úgy azonnal magánéllátásba menni (nem tudom mennyi lenne kb) egyeztetés után hasi CT kivizsgálásra (emésztési problémák, hányinger, baoldali fájdalom étkezés után nem sokkal), vagy előtte végig kell járni a kötelező köröket (vérvétel, UH)?

Figyelt kérdés
Köszönöm, ha segítetek. Miskolc lenne. Nem tudom merre induljak, de 37 évesen ez a rossz közérzet, émelygés, néha szorulás, hasi fájdalmak nem tetszenek nekem.
febr. 14. 19:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Akkor meg MRI-re menj, az legalább nem jár sugárterheléssel...
febr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
De nyilván pszichés ok is lehet, nemrég szakítottam a párommal, lakásvásárlás előtt állok, stb. Szóval bármi lehet.
febr. 14. 20:39
 13/26 A kérdező kommentje:
11. Az mennyire ad megbízható információkat a hasüregi régió elváltozásairól?
febr. 14. 20:40
 14/26 anonim ***** válasza:

ok a baromkodast tisztazom az elejen a PET CT-nek hivjak a kontrasztos megoldast, a CT sima rontgen sugar csak tobb. Ennyi, nincs itt megterheles meg vesefunkcio leterheles.


Ha PET CT-re mesz akkor van kontraszt anyag valamilyen radioaktiv anyagot un. "radiokoveto" anyagot injektalnak es azt mutatja ki a PET CT, de ezt raknal szoktak inkabb meg hasonlo. De otmillio fele CT van, amik nem "terhelik le" a veset meg a lonak a farkat sem.

febr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Utolsó: Minek okoskodsz, ha nem vagy képben?


A PET-CT meg a kontrasztanyagos CT baromira nem ugyanaz.

CT-hez is használhatnak kontrasztanyagot (és legtöbbször kell is).

febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

10


6-os vagyok


De NEM neked kell diagnosztizálni magad, hanem az orvosnak.


Azért mert apukád ebben hunyt el, még nem feltétlen ez a probléma nálad is, sőt, mint már írtam is, az agy rá tud pörögni dolgokra és képes tudatalatt is olyan tüneteket produkálni, amiktől szorongsz.


Attól mert elmész CT-re, ugyanúgy lehet még daganatod, a CT sem mutat ki mindent, valaminél elengedhetetlen a vastagbél tükrözés például.


Ezért írtam, elmész CT-re, kapsz esetleg egy negatív leletet, pontosan mivel is vagy előrébb? A panaszaid ugyanúgy fennállnak, ugyanúgy nem fogod tudni mi legyen a következő lépés, és ugyanúgy nem zártál ki egy csomó eshetőséget.


Beszélj el belgyógyásszal, mondd el neki a panaszaid, mondd el neki a félelmeid és hagyd, hogy a szaktudása és tapasztalata alapján küldjön el bizonyos vizsgálatokra. Ne te akard önmagad diagnosztizálni és kitalálni, hogy éppen mit nézess meg magadon.

febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

15


Azt PET CT-nek hivjak. A CT = computerized tomografia, tomografia szot ismered? "szelet, metszet"-et jelent. A PET meg pozitron kibocsato tomografia.


A PET CT = pozitron kibocsato computerizalt tomografia, ami kontraszt anyagos -> "festek" amit injektalnak.


A sima CT amibol sok fajta van, nem kell kontraszt anyag, az csak tobb rontgen sugarat tartalmaz igy mast is tudnak nezni.


Te keversz valamit, ha nem akkor tanulj bogaram.

febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Nem, te kevered, de k.vára.


Igen, a PET-CT az, amit leírtál, az addig oké.


A CT meg egy röntgen, AMI LEHET KONTRASZTANYAGOS. Méghozzá jódtartalmú kontrasztanyagot használnak hozzá. És az baromira nem ugyanaz, mint a PET-CT.


[link]


Tanuljál te, BOGARAM.

febr. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:

Huha. Vannak bajok. Kedves 14-es kérlekszépen írd be a googleba, hogy ct es pet ct, olvasd el hogy mi micsoda mert nagyon kevered itt a dolgokat.


Kedves kérdező. Elsőkörben csinálj egy teljes vérképet, évente amúgy is ajánlott, ez hamar megvan szerintem ezért felesleges fizetni. Ebből is rengeteg minden kiderülhet.

Ezen felül nézesd meg a tumor markereket.


Én az MRI vizsgálatot javaslom a CT helyett, az nem megterhelő a szervezetnek és az is tökéletesen ki tudja mutatni ha valamilyen elváltozás van. Illetve lehet elég lenne egy hasi UH is.


Üdv egy radiográfus hallgató

febr. 15. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

19


Nem tudok mit irni emberek. Igen most is utana neztem mar nem tudom hanyadszorra, a PET postiron emission tomography a CT comptuerized tomography


Ezt otvozik, ugy, hogy egy radioaktiv szubsztanciat adminsztralnak, igy latjak majd CT-n, hogy mi hol van. De ha nagyon kell University Of California oldalarol: [link]


Ugyanez amit leirtam. Olvasd at a konyveket kedves radiografus hallgato... egyebken "radiologus" nem radiografus. "logia" A tanulmany, "graphy" maga a tevekenyseg. Ha nem tudtad volna. De ebbol is tobbet tanultam. Ez olyan mint amikor en jartam egyetemre, operaciokutatas tanarom mondta, hogy az egyetemeken is szoktak a kovetkezo hibat elkovetni:


pl "A legoptimalisabb megolas ha gastrostomy introdukciojaval kezeljuk a betegek, majd a xenobiotikumot mit a kollegak nem tudtak eltavolitani metabolizacio utan, a felszivodas megtortent, minel hamarabb kell elvegezni a plasmapheresiszt es eltavolitjuk a disztribucio tovabbi megelelozese erdekeben a tobbit. De sokat tapasztalom egyebkent most igy kiterve, kollegkat kozott is, hogy milyen kifejezeseket hasznalnak, nincs olyan hogy legoptimalisabb, csak optimalis, a legoptimalisabb meg log a levegoben a piramis tetejen".


Ti meg legoptimalisabbrol beszeltek. Vagy nem tudom mirol. Lehetsz te "radiografus", de a PET CT meg CT az mas, nezd meg mi a PET szerintem. Amit belinkeltem egyetemi oldal ahol tanultam.


Vedd elo a konyvedet...

febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!