Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orbánc okozhat rossz vérképet?

Orbánc okozhat rossz vérképet?

Figyelt kérdés
Dupla annyi a fehér, vörös vèrsejt száma a megengedetnèl.

febr. 15. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, hiszen gyulladásos betegség.


" Ha szükséges, bizonyos laborvizsgálatok elrendelésére is szükség lehet, ilyen például a vérvizsgálat, valamint az elváltozásokból kinyert minta alapján történő tenyésztéses vizsgálat. Utóbbit rendszerint csak az elhalással, tályogképződéssel járó esetekben alkalmazzák. Streptococcus fertőzés esetén a fehérvérsejtek emelkedett száma, balra tolt vérkép és CRP-emelkedés figyelhető meg. "

febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért ezt nem lehet tudni, persze az igaz, amit #1-es ír, de tudni kellene, hogy a fehérvérsejtek melyik fajtája az amiből több van. A balra tolt vérkép lényegében a fehérvérsejtek előalakjainak többsége, orbáncnál a vörösvérsejtek száma szerintem nem lesz dupla annyi. Ha a vérképben is már okoz ilyen eltéréseket, akkor annak már külső észrevehető okai is lehetnek, pl. nyílt seb, vörös csík, nyirokcsomók megnagyobbodása, duzzanat, fájdalom, stb., ezek nem tudom vannak-e.
febr. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A vörösvérsejt-szám emelkedése szerintem sem tartozik a képbe.
febr. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!