Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orrsövényferdülés miatt...

Orrsövényferdülés miatt füldugulás?

Figyelt kérdés

Most derült ki hogy orrsövény ferdülésem van.

2 hete beteg lettem,gyengeség,semmi nátha csak füldugulás,ami hol jobb hol rosszabb.

Kezeltek kórházban,keringésjavító stb.

Hullámzó az állapotom,de azóta is erzem mintha a torkomban lenne valami slejm amit le kell nyelnem.Illetve a fülem eldugul néha vagy van hogy zúg.

Okozhatja ezt orrsövényferdülés?

Volt valakinek hasonló,és meg kellett műteni?



febr. 19. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló. Szerintem meg is vagy fázva. A ferdülés magában nem okoz ennyi féle tönetet. Pont most voltam influenzás, pont ilyenektől szenvedek. Normás esetben az orrsövényfelrülés csak éjszaka jelent gondot.
febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én egy strandi fülfertőzés miatt félig megsüketültem.

Az orvos szerint orrsövényferdülés miatt nem tudott letisztulni a fülkürtöm.

Megműtötték, letisztult, helyrejött a hallásom.

febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Aztaa!!Ezt komolyan mondod??

Ezt érzem pont hogy jön valami váladék.De fura hogy nem lárnak gyulladást.

Neked láttak #2-es?

A szemem alatt is fel volt puffadva sőt az egész bal arcom.

A hallásoddal mi történt?Zúgott a füled,volt hogy teljesen eldugult?Fejfájasod nem volt,fejzúgás?

A műtét utáni lábadozás mennyi idő,kibírható?

Jaj de jó hogy írtál.

febr. 19. 16:06
 4/15 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló,neked is eldugulna füled és zúg is??Mióta?
febr. 19. 16:09
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

4 most is el van, de kegyetlenül. Múlt héten voltam influenzás, ilyenkor mindig mikor már minden egészséges, akkor kezdődik az orrommal.

Tinnituszom már 10 éve van, lehet, hogy pont ettől.


Csak hát az orvosok olyanok mint a tököm. Megnézi, végigmegy a torokig endoszkópkamerával, és szerinte még "jónak kéne lenni". Csak épp nem az.

febr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A Tinitus az nálad milyen pontosan?

Az nem ilyen eldugult fül,fülzúgas érzés mint ami most van?

Nekem annyi van hogy a bal fülem nem a legjobb,hallásvizsgálaton derült ki az is most.De ezt tudtam.

Első vizsgálaton nem vett komolyan a doki csak amikor bemerték a hallasomat.

Rögtön beutalt kórházba.De a hallásom nem romlott,csak eldugul es neha zúg.

Elvileg akkor ez magátol is javulhat csak hosszú idő?

febr. 19. 17:19
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát nekem a tinitus egy ilyen alapzaj. Eddig úgy voltunk vele, hogy lehet, hogy attól van, hogy régebben nagyon hangosan zenéltem, majd zajos gépekkel dolgoztam sokat. Aztán magas vérnyomás is szóba jött, de így belegondolva, nekem mindig is volt gondom a légzéssel.

Egyébként a tinitus nem jár dugulással, dugulás nélkül is megvan. Viszont 40-42 évesen még nem igazán befolyásolta a hallásomat. Az adott frakvencián talán nehezebben hallottam meg ugyanazt a sípolást, de ez a görbén nem volt észrevehető.

febr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leírtad ezeket.

Jól értem hogy akkor neked a Tinitus állandóan szünet nélkül van?

Nekem dugulással kezdődött,utána a kezelés hatasára elmúlt,néha visszajött.De volt hogy inkább zúgást hallottam.

Most megint inkább dugulást érzek és ha borongós az idő akkor rosszabb gondolom a légnyomás miatt.

Van hogy egész nap semmi..ma rossz volt és folyamatosan érzek a torkomban valami váladékot.

De fura hogy náthas nem is voltam.

Akkor ez nekem inkább valamilyen fertőzés miatt lehet,mondtak rá fülideg gyulladást is.

Mondták hogy lassan gyógyul,de én gyanítom hogy nekem az orrsövényferdüles bekavar.

febr. 19. 19:19
 9/15 anonim ***** válasza:

"Jól értem hogy akkor neked a Tinitus állandóan szünet nélkül van?"

Igen, kicsit talán vátozik fáradtságtól függően.


"Nekem dugulással kezdődött,utána a kezelés hatasára elmúlt,néha visszajött.De volt hogy inkább zúgást hallottam."


Nekem akkor tűnt fel először, amikor egy hentes (orvos) nem zajmentes helyen csinálta a vizsgálatot és nem csak a héttérzaj, hanem ez is zavart. Később normális körülmények közt, süket-szobában jó eredmény lett.

febr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#3


Belső fül gyulladásom (vagy mim) volt, ami kívülről nem látszik.

Elég kellemetlen műtét, de ki lehet bírni.

-Érzéstelenítő injekciókat nyomtak be a műtéti területre.

Három napig voltam kórházban, akkor szedték ki a gézdugót az orromból.

febr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!