Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gluténérzékenységből mióta...

Gluténérzékenységből mióta lehet "kigyógyulni"?

Figyelt kérdés
6éve állapítatták meg,majd mikor Magyarországra költöztem itt nem fogadták el és újra kellett terhelnem ami eredménye negatív.Nem értem az egészet komolyan 😟 örülnék ha nem lennék az,de tudtommal ebből a betegségből nincs kiút és ez álltal itt hivatalosan nem vagyok gluténérzékeny.
febr. 20. 10:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
De tüneteid vannak? Voltak? Lehet, hogy más okozta?
febr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez így elhangzott, hogy azért kell tesztelni, hogy lássák, kigyógyultál-e belőle?
febr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Lehet NCGS van neked. A nem-cöliákiás gluténszenzitivitás (NCGS) olyan gluténérzékenység, amelyet a cöliákia, vagyis lisztérzékenység hagyományos vizsgálati módszereivel nem lehet kimutatni. Vagy ugye aki már hosszabb ideje nem fogyaszt glutént, a szervezetében kimutathatatlan szintre csökken az ellenanyag szintje, és lehet az a terhelés nem volt elegendő. De az biztos, hogy nem lehet a gluténérzékenységből kigyógyulni.
febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Cöliákiából nem lehet. Nem cöliákiás gluténszenzitivitásnál előfordulhat.
febr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Biopszia által voltam hivatalosan cöliakia.mivel adókedvezményt szerettem volna,itt alapítottam családot így elakartam intézni.elősször 4hétig terheltem vissza amikor is biopsziát csináltak+vérvétel és negatív lett.de mivel kevésnek bizonyult a visszaterhelés október 1-tól nem diétáztam február 2-ig majd vérvétel aminek az eredménye 2,2 vagyis negatív.azért ez már 4hónap.annó vetélések miatt derült ki.
febr. 20. 12:21
 6/17 anonim ***** válasza:
És mi lett a hatása, hogy abba hagytad a diétát? Jól vagy? Vagy jelentkeztek problémák?
febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát, lehet még nem okozott kàrosodást, 4 hó nem olyan sok.
febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek nekem annó se volt semmi tünetem.Most ebben az időszakban volt 2napos hasmenésem ami virus is lehetett.Annyi,hogy eléggé fel vagyok fújódva ami által sok a (bocsi) gáz 🫣.és az izületeim fájnak.
febr. 20. 12:39
 9/17 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos a 4hónap elégnek kell lennie,de úgy érzem fel kell keresnem még egy gasztróst.de őt is olyan sokan ajánlották....nem hiszem el,megörülök ha még egyszer csövet nyomnak le a gyomromba 🥺
febr. 20. 12:41
 10/17 anonim ***** válasza:
Amikor diagnosztizáltak, a véresből is nézték a specifikus értékeket?
febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!