Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki épp fullad nagyon az...

Aki épp fullad nagyon az asztma miatt,annak ugye leesik a véroxigén szintje is?

Figyelt kérdés

Mert én asztmás lettem a covidtól 2021-ben. Mostanában nagyon sokat fulladok, a légzésfunkcióm 62%-os lett legutóbb. Amúgy 40 éves nő vagyok, nem dohányzom.

Most is fulladok, de ha felteszem a pulzoximétert, 97-98-99-et mutat. Vagyis nem mutat alacsony O2 szintet.

Nem értem én ezt.


febr. 21. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem 87%-ot mértek a tüdőgyógyászaton véroxigén szintre, mikor először voltam. Előző nap lettem rosszul, az orvosnál már nem is éreztem kifejezett fulladást,de azért még nem voltam tökéletesen.


Nem lehet, hogy rossz a véroxigénszint mérő? Vannak gagyik, úgy tudom.

febr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a tüdőgyógyász, hogy nem feltétlen esik le az oxigénszint (mert én is fulladásérzet miatt méregettem) mert a szív kompenzál azzal, hogy gyorsabb lesz a pulzus.
febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Légzésfunciód melyik lett 62%? Bizonyítottan asztmás vagy?
febr. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hogyhogy melyik lett? Kórházban mérték befújós géppel.


Bizonyítottan? Ezt hogy érted? A háziorvosom tüdőgyógyász onkológus, ő vizsgált ki.

febr. 21. 22:19
 5/14 A kérdező kommentje:

Azt mondta,hörgőszűkületem lett. Biztos, hogy a covidtól lett. Előtte nem volt ilyen problémám. Nagyon mozgékony voltam. Ma a gyerek után nem bírok menni sajnos.

És az a baj,a doki minden kérdésemre csak azt hajtja,hogy miért lepődök meg,hát asztmás vagyok,azért fulladok.

Oké,de mindig? Ma pl egész nap. Így keltem fel.

Most akkor komolyan ez lesz mostmár?

febr. 21. 22:22
 6/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg Airflusol pipát használok,azt írt fel. Meg a múltkor Medrolt, mert azt mondta,hogy olyan spasztikus volt a hörgőm,mint egy ház.
febr. 21. 22:24
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak így dolgozni is nagyon nehéz. Fizikai munkát végzek. Gondolom, emiatt le se százalékolnak,hogy 3 éve levegőt nem kapok. Pedig nagyon sokat szenvedek miatta.
febr. 21. 22:25
 8/14 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszerrel kezelnek? Én úgy tudom, ritka, hogy ne tudnák az asztmát manapság gyakorlatilag tünetmentesre kezelni. Vagy esetleg COPD-d van?


Kizárták, hogy pl. szívbetegség legyen a háttérben, vagy valami tök más?

febr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Semmi ilyesmi nem volt
febr. 21. 23:02
 10/14 A kérdező kommentje:
Airflusol pipa van. Ennyi.
febr. 21. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!