Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bipoláris affektív zavar mit...

Bipoláris affektív zavar mit foglal magába?

Figyelt kérdés
Kontroll vizsgálaton ma megkaptam ezt a diagnózist a pszichiáteremtől, azonban egy szót sem mondott róla, a diagnózisaim között láttam miután már eljöttem tőle. Hogy konkrétabb legyek “Bipoláris affektív zavar, jelenleg kevert tünetekkel”. A neten rákerestem, de tulajdonképpen azt mondja ki, hogy bipoláris vagyok. Nem gondolnám magam annak, ezért is kérdezem - aki jártas ebben- ez a kifejezés egyenlő a bipoláris zavarral? Nagyon köszönöm a válaszokat!
febr. 23. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Depressziós és mániás (enyhébb esetben hipomániás) fázisok váltakozása. Vagyis hol nagyon rosszul érzed magad, hol meg túl jól. Hipomániánál lehet, hogy észre sem veszed magadon, hogy túlságosan feldobott állapotban vagy.
febr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, te milyen gyógyszert kaptál rá?
febr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves első! Nagyon köszönöm a válaszodat! Kwdves második! Ketilept-et kaptam (150mg) neked van ilyen téren tapasztalatod?
febr. 27. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Első vagyok. Sívesen! Én is 150 mg Ketileptet szedek (többek között).
febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Második vagyok. Ma kaptam Convulexet, nem Ketileptet szedek. Eddig Escitilt szedtem 10 mg, de nagyon hullámzott a hangulatom, és az utóbbi időben iszonyatosan sokat sírtam.

Most csökkentjük az AD-t 5 mg-ra és a Convulexet pedig 2x150 mg-mal megpróbáljuk, hátha stabilizálódik a hangulatom többek között.

febr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Igen,ez bipoláris zavar.Én is azt szedem rá, amit te.
febr. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tapasztaltatok esetleg durvább mellékhatásokat a gyógyszerszedés kezdeti fázisában?
márc. 1. 19:09
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Szédülés, ájulás és hízás az elején.:(
márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
Én csak ébredéskor kis szédelgést, meg bevétel után orrdugulást.
márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!